Відбулося п’яте засідання Ради з питань внутрішньо переміщених осіб
Дев’ятого грудня під головуванням Владислава Ніконенка відбулося п’яте засідання Ради з питань внутрішньо переміщених осіб, на якому розглянули п’ять питань порядку денного.
Про участь у семінарі «Ефективність функціонування Рад з питань внутрішньо переміщених осіб», який відбувся 30 жовтня у м.Вінниці, розповіла заступниця голови Ради з питань ВПО при Калинівській міській раді Наталя Горельченко.
Начальниця управління соціального захисту та охорони здоров’я міської ради Оксана Якименко проінформувала про соціальний захист внутрішньо переміщених осіб Калинівської громади в 2024 році. Станом на 6 грудня 2024 року у Калинівській громаді проживає 626 внутрішньо переміщених осіб, з них – 222 дітей. З початку війни у Центрі надання адміністративних послуг міської ради обліковано 4347 внутрішньо переміщених осіб, зареєстровано 1 релоковане підприємство.
Відповідно до Програми забезпечення соціальним захистом внутрішньо переміщених та евакуйованих осіб на території Калинівської міської ради на 2022 – 2025 роки, з місцевого бюджету виділялися кошти та закуповувалися продукти харчування для ВПО, які проживають на території громади, проводилися безплатні медичні огляди.
-Наша рада утворена для того, щоб ми були ближчими до вас, була комунікація, для того, щоб вам було зручніше звертатися для розв’язання ваших питань до керівництва громади. За цей період, що ви проживаєте у нашій громаді, думаю, що ви всі відчули, що позиція міської ради, громади, не відділяти вас до окремої категорії. Ви є жителями нашої громади, - зазначила Оксана Якименко.
Широкий спектр послуг передбачені для внутрішньо переміщених осіб у центрі зайнятості. За словами начальника Калинівського відділу Хмельницької філії Вінницького обласного центру зайнятості Ігоря Ткачука, у громаді діє Сервіс «Єдине вікно послуг» від Державної служби зайнятості, який об’єднав 459 програм підтримки для ВПО, людей з інвалідністю та ветеранів. Вони допомагають з тимчасовим житлом, пропонують перенавчання з подальшим працевлаштуванням, надають гранти на відновлення бізнесу та багато іншого.
Про участь внутрішньо переміщених осіб в організації та проведенні спортивних, культурних та інших заходів проінформували начальниця відділу освіти, молоді та спорту міської ради Галина Фурман та головний спеціаліст відділу культури та туризму Калинівської міської ради Тетяна Фалієва.
-У закладах загальної середньої освіти навчається 179 учнів з числа ВПО. Це діти особливо вразливі, емоційно нестабільні, які потребують особливої уваги, захисту та психологічної підтримки. З такими дітьми в закладах освіти працюють психологи, соціальні педагоги, класні керівники та вихователі. Дуже важливо залучати таких дітей до участі у спортивно-масових та виховних заходах. Заняття спортом та позакласна діяльність особливо сприяє психологічній реабілітації таких діток, - зазначила Галина Фурман.
За словами Тетяни Фалієвої, активно долучаються діти та молодь з числа ВПО до заходів культури. Діти ВПО - учасники зразкового колективу сучасного танцю «Грація», також вони беруть участь у різноманітних територіальних конкурсах, майстер-класах.
На завершення засідання голова Ради з питань внутрішньо переміщених осіб Владислав Ніконенко ознайомив присутніх із планом діяльності Ради з питань внутрішньо переміщених осіб при Калинівській міській раді на 2025 рік.