Жителі Калинівської громади можуть отримати ваучер на навчання та нові можливості працевлаштування

Дата: 31.01.2024 10:34

Фото без описуВаучер - це документ, що дає право безоплатно пройти навчання за затвердженим переліком професій та спеціальностей. Вартість ваучера встановлюється в межах вартості навчання і не може перевищувати десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Станом на 01.01.2024 року максимальна вартість ваучера – 30 280 грн. Оплата ваучерів здійснюється за коштом Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Якщо вартість навчання перевищує максимальну вартість ваучера, особа або роботодавець можуть здійснити оплату різниці вартості навчання.

Лише у 2023 році Калинівський відділ Хмільницької філії Вінницького ОЦЗ видав ваучери на перепідготовку та підвищення кваліфікації 33 особам, а саме: кухар -26 осіб, в тому числі 1 внутрішньо переміщена особа, майстер з ремонту взуття - 1 особа, медсестра – 4 особи, психолог - 1 особа. У 2024 році направили на навчання за професією тракторист - 17 осіб.

Як отримати послугу

1. Заповніть онлайн форму на отримання послуги.
2. Заповнена заявка автоматично відправляється до відповідного центру зайнятості.
3. Очікуйте повідомлення від кар’єрного радника про подальші кроки на вказану електронну адресу та контактний номер телефону.

Офлайн

Ви можете звернутися до найближчого центру зайнятості та отримати особисту консультацію щодо отримання ваучера на навчання.

Хто може отримати ваучер

• громадяни віком старше 45 років, страховий стаж яких становить не менш як 15 років, до досягнення встановленого законодавством пенсійного віку;
  • звільнені зі служби в органах внутрішніх справ, Держслужби спецзв’язку та захисту інформації, органів цивільного захисту, податкової міліції, Бюро економічної безпеки або Державної кримінально-виконавчої служби у зв’язку зі скороченням штату або за станом здоров’я до досягнення ними пенсійного віку, за наявності вислуги не менше 10 років;
  • звільнені з військової служби, до досягнення ними пенсійного віку та за умови звернення протягом трьох років з дня звільнення;
  • внутрішньо переміщені особи працездатного віку за відсутності відповідноїроботи;
  • особи, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, після їх звільнення;
  • особи з інвалідністю за відсутності відповідної роботи;
  • особи, які у період воєнного стану в Україні отримали поранення, контузію, каліцтво або захворювання внаслідок військової агресії, перебуваючи безпосередньо в районах проведення бойових дій, у разі наявності відповідних рекомендацій в індивідуальному реабілітаційному плані, незалежно від встановлення їм інвалідності.

Усі охочі повинні мати професійно-технічну, фахову передвищу чи вищу освіту і не бути зареєстрованими в службі зайнятості як безробітні.

Хто не може отримати ваучер

Не можуть також отримати ваучер особи, які:

• є зареєстрованими безробітними;
  • не працюють, але на дату подання заяви для них є відповідна робота;
  • проходили протягом останніх трьох років перепідготовку коштом  Фонду державного соціального страхування на випадок безробіття;
  • не мають професійної (професійно-технічної), фахової передвищої або вищої освіти.