Щодо недопущення занесення збудника грипу птиці на територію Калинівської громади

Дата: 17.01.2024 08:29

Хмільницьке районне управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області повідомляє про погіршення епізоотичної ситуації  щодо грипу птиці.

Грип птиці — висококонтагіозне вірусне захворювання, яке у диких птахів може протікати безсимптомно, проте у домашньої птиці може викликати гострий перебіг захворювання та загибель. Окрім того, існує ризик передачі хвороби людині.

Для профілактики захворювання птиці власникам необхідно виконувати Ветеринарно-санітарні правила для птахівницьких господарств, вимоги до їх проектування та Ветеринарно-санітарні вимоги утримання птиці в особистих селянських господарствах.

При виявленні перших ознак захворювання чи незвичної поведінки птиці, особливо у випадку масової загибелі домашньої чи дикої птиці, необхідно терміново сповістити територіальний орган Держпродспоживслужби за місцем виявлення такої птиці.

Детальніше про симптоми грипу птиці та заходи біобезпеки – в інфографіках, підготовлених за підтримки європейського проєкту EU4SaferFood.