Інформація для жителів Калинівської громади про можливі зміни суми оплати за розподіл (доставку) природного газу

Дата: 11.01.2024 10:33

Фото без описуЗ 01.01.2024 року здійснено перерахунок річної замовленої потужності об’єкта споживача за 2024 рік.

Річна замовлена потужність споживача на розрахунковий календарний рік визначається. Виходячи з фактичного обсягу його споживання за газовий рік (з 01.10.2022 по 30.09.2023), що передував розрахунковому календарному року. Тобто для всіх побутових споживачів тепер автоматично замовляється річна потужність з доставку газу, на рівні Ваших реальних потреб.

Таким чином, плата за доставку газу залежить від обсягів споживання абонентом у попередньому році. Окрім цього, оплата послуг доставки газу в оселю здійснюється рівними частинами протягом року.

Кожен споживач може самостійно розрахувати вартість доставку газу для своєї домівки. Для цього свій обсяг споживання енергоносія у минулому газовому році необхідно помножити на тариф на розподіл газу (1,76 грн на 1 мз без ПДВ). Якщо поділити отриману суму на 12 рівних платежів – це і буде розмір щомісячної плати за доставку газу.

Для споживачів з нульовим споживанням, а також тих, хто користувався газом менш як 9 місяців, запроваджено мінімальний платіж за доставку газу. Він розрахований, виходячи з діючих норм споживання газу та залежить від наявних у споживача газових приладів.

Крім того, нагадуємо, що сплачувати послугу з розподілу природного газу потрібно до 20 числа щомісячно.