Що таке пакунок малюка і як його отримати жителям Калинівської громади

Дата: 20.12.2023 12:29

Із 2018 року в Україні діє програма «Пакунок малюка», яка надає можливість родинам отримати набір необхідних речей для новонароджених. За ці роки програма постійно вдосконалювалася, — зараз у такому «бебі-боксі» є фактично все, що потрібно дитині в перші місяці життя. За ці п’ять років його розмір збільшився чи не вдвічі – зараз це величезна коробка вагою майже в 16 кг.

Що входить до пакунку малюка?

У пакунку малюка міститься комплект із понад 90 предметів і виробів, які знадобляться для догляду за немовлям у перші місяці його життя (підгузки, пелюшки, ковдри, засоби гігієни, іграшки та інше). Усі речі обов’язково перевірені та сертифіковані. Загальна вартість такого пакунка – 6 778 грн.

Хто може отримати послугу?

Громадяни України, а також іноземці та особи без громадянства, які постійно або тимчасово проживають на її території; особи, яких визнано в Україні біженцями або особи, які народили дитину та потребують додаткового захисту.

Це можуть бути як біологічні батьки новонародженої дитини, так і її усиновлювачі, родичі, опікуни, прийомні батьки, батьки-вихователі, патронатні вихователі.

Як отримати?

«Пакунок малюка» можна отримати просто в пологовому будинку, перинатальному центрі, неонатальному центрі тощо незалежно від форми власності. Якщо там відсутній цей пакунок, протягом 30 календарних днів із дня народження дитини слід подати заяву через електронний кабінет Мінсоцполітики (https://e-services.msp.gov.ua/) або до органів соціального захисту населення чи Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) за місцем проживання.

Як повідомила заступниця медичного директора з якості медичного обслуговування Калинівської центральної районної лікарні Людмила Яремчук, 30% сімей, які народжують у Калинівському пологовому відділенні отримують пакунки малюка, решта - беруть довідки та звертаються у Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП) за місцем проживання для отримання грошової компенсації.