Як жителям Калинівської громади діяти у випадку домашнього насильства: поради правоохоронців

Дата: 14.12.2023 14:01

Повномасштабне вторгнення рф в Україну загострило чимало проблем українського суспільства: зменшення рівня доходів, безробіття, втрата місця проживання та ін. Таке соціальне напруження є каталізатором негараздів у родині, що може переростати в насильство.

На жаль, факти домашнього насильства зареєстровані й в Калинівській громаді. Так, на обліку у відділі поліції №1 Хмільницького районного відділу поліції перебуває 171 домашній кривдник. Протягом року працівники поліції відділення склали 472 протоколи за фактами вчинення домашнього насильства, винесли 75 термінових заборонних приписів щодо кривдників, спрямували 5 кримінальних справ до суду за статтею 126-1 Кримінального кодексу України «Домашнє насильство».

Домашнє насильство є глобальною світовою проблемою, яка останнім часом привертає до себе все більше уваги суспільства.

Поняття домашнього насильства та його види класифікує Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству». Відповідно до цього нормативно-правового акту домашнє насильство може бути фізичного, сексуального, психологічного або економічного характеру. Також цей Закон чітко визначає перелік суб’єктів, які наділені відповідними повноваженнями для захисту осіб, постраждалих від домашнього насильства.

Тож, якщо ви стали потерпілою особою від домашнього насильства, негайно телефонуйте за номером «102». Якщо з будь-яких причин ви не викликали поліцію та не зафіксували факт насильства в момент його вчинення, вирушайте до відділення поліції та напишіть заяву про притягнення кривдника до відповідальності. В Україні за коротким телефонним номером 15-47 цілодобово та безплатно діє «гаряча лінія» з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статті та насильству стосовно дітей.