Що жителям Калинівської громади варто знати про зміни процедури отримання українського громадянства

Дата: 23.11.2023 14:49

У 2023 році Калинівський відділ ДМС України у Вінницькій області прийняв позитивні рішення в 14 справах про оформлення набуття громадянства в переважній більшості за ст. 7 Закону України «Про громадянство України» за народженням.

Для громадян, які бажають подати документи на оформлення прийняття до громадянства України повідомляємо, що 27.10.2023 року вступили в дію зміну до Закону України «Про громадянство України» в частині збільшення умов для прийняття до громадянства України відповідно до статті 9.

Так, доповнено частину 2 статті 9 пунктом 1-1, згідно якого додатковими умовами прийняття до громадянства України є знання основ Конституції України та історії України.

Для визначених категорій заявників передбачили подання зобов’язання про складання іспитів з основ Конституції України та історії України протягом 2-х років з моменту прийняття їх громадянства України.

При цьому визначено, що складання іспитів з основ Конституції України та історії України здійснюється в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Тобто, прийом заяв про прийняття до громадянства України відповідно до ст. 9 Закону, може бути здійснений лише при наявності всіх необхідних документів, у тому числі – документів про складання іспитів з основ Конституції України та історії України.

Відповіді на часті запитання можна знайти на електронних сервісах ДМС України за адресою: https://dmsu.gov.ua/faq.html