У Калинівській громаді завершився процес перейменування вулиць та провулків
На 44 позачерговій сесії Калинівської міської ради депутати одноголосно підтримали рішення про перейменування вулиць і провулків в населених пунктах Калинівської міської територіальної громади.
Згідно із цим рішенням у населених пунктах громади змінили 129 топонімів, які мали російські та радянські назви. Відтепер ці вулиці носитимуть ім’я діячів вітчизняної історії, культури та науки, українського визвольного руху, борців за українську державність, сучасних Героїв, які віддали життя за цілісність та незалежність України. У нових назвах вулиць увіковічили пам'ять загиблих Героїв Калинівської громади: Костянтина Васюка, Олександра Глушка, Олексія Кобилянського, Василя Мазура, Сергія Перегончука, Івана Левчука, Володимира Даровського, Дениса Поліщука, Андрія Бондаря, Юрія Пилипчука, Олександра Штиха, Сергія Сторожука, Сергія Байдалюка, Сергія Кота, Михайла Зайцева, Віталія Драчука, Василя Глушка, Юрія Шклярука.
Перейменування вулиць у Калинівській громаді відбулося згідно із вимогами чинного законодавства й процедура тривала з 1 вересня 2022 року, коли рішенням виконавчого комітету Калинівської міської ради було прийняте рішення Про проведення громадського обговорення щодо пропозицій перейменування вулиць та провулків Калинівської міської територіальної громади. Тоді ж була створена робоча група з перейменування вулиць, до складу якої увійшли працівники міської ради, депутати міської ради, представники освіти та громадські діячі.
Пропозиції щодо нових назв вулиць і провулків, які надходили від жителів громади та членів робочої групи були винесені на громадські обговорення, які тривали впродовж 60 діб. За цей час до міської ради надійшло 26 пропозицій від мешканців громади, кожна із яких була розглянута робочою групою. Вирішальне слово було за депутатами Калинівської міської ради, які 22 листопада на сесії міської ради одноголосно проголосували за перейменування вулиць і провулків в населених пунктах Калинівської міської територіальної громади.
-Відмова від радянських, російських топонімів – це ще один наш крок до звільнення від російського ярма. Століттями росія проводила системні заходи поневолення в Україні: забороняла українську мову та культуру, руйнувала традиції та етнічну самобутність українців, систематичними масовими репресіями знищувала український народ. Україна має своїх Героїв, які варті того, щоб ми пам’ятали про них, на їх прикладах виховували наше молоде покоління, - зазначив Калинівський міський голова Василь Поліщук.
Нагадаємо, що всі необхідні зміни в документи можуть бути внесені тоді, коли це буде зручно їх власникові. Наприклад, коли людина захоче змінити місце проживання - переїхати на іншу вулицю або в інше село чи місто.
Документи власності на квартири, будинки, земельні ділянки, будь-яке інше майно, у яких вказані старі назви, залишаються дійсними. Зміни до них треба буде вносити, тільки якщо власник захоче продати, подарувати або передати у спадок свою квартиру, будинок чи інше майно. У такому випадку в документах, які будуть оформлюватися на нового власника, вже буде вказана нова назва.
Проте на вартості послуг нотаріуса це не позначатиметься: покупець і продавець платитимуть нотаріусові таку ж суму, як і в тих випадках, коли назва вулиці, села або міста не змінюється.
Єдине, кому треба буде внести зміни в статутні документи – це юридичні особи.
З рішенням № 3976 «Про перейменування вулиць і провулків в населених пунктах Калинівської міської територіальної громади» можна ознайомитись ТУТ