У Калинівській громаді продовжуються заходи щодо профілактики вірусного гепатиту А
Згідно із рішенням міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій у Калинівській громаді продовжуються комісійні обстеження об’єктів централізованого водопостачання.
За поточний тиждень спеціальні служби громади комісійно обстежили та провели лабораторне дослідження проб питної води з водогонів у селах Лемешівка, Малі Кутищі, Уладівське, Яблуневе, міста Калинівка та громадських криниць по вулиці Незалежності. Також провели обстеження станції очищення води КП «Калинівкаводоканал».
За інформацією заступниці начальника відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Хмільницького районного управління ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області Галини Трофімової, всі досліджені проби води відповідають вимогам санітарного законодавства.
Вірусний гепати А – залишається актуальною проблемою сьогодення. В Україні спостерігається різке підвищення показників захворюваності на цю інфекцію. Станом на 21 листопада на Вінниччині зафіксували 354 випадків захворювання, із них 294 лабораторно підтвердженим діагнозом на гепатит A, серед них — 48 дітей. За минулу добу у Вінниці зареєстрували 4 нових випадки захворювання на гепатит А .
Крім Вінницької області, на території якої поширюється захворюваність населення на вірусний гепатит А, підйом цієї небезпечної інфекції вже зафіксували й в інших областях України.
Нагадаємо, що вірус гепатиту А досить стійкий у довкіллі: гине через 5 хв кип’ятіння. За кімнатної температури в сухому середовищі він зберігається протягом тижня, у воді — від 3 до 10 місяців, у випорожненнях — до 30 діб.
Шляхи інфікування: через вживання забрудненої води або їжі, недотримання особистої гігієни; у сім’ях, коли інфікована людина готує їжу для всіх членів сім’ї; близькі контакти із хворою людиною.
Період з моменту інфікування до появи перших клінічних проявів зазвичай триває 14–28 днів.
Найрозповсюдженіші симптоми захворювання:
- виражена загальна слабкість та підвищена втомлюваність;
- підвищення температури тіла;
- втрата апетиту;
- діарея (пронос);
- блювота;
- неприємні відчуття в животі;
- важкість у правому підребер’ї;
- потемніння сечі (до кольору пива);
- жовтяниця (пожовтіння склер та шкіри) — буває у 70% дорослих людей.
Основні методи профілактики такі:
- Дотримуйтеся правил особистої гігієни:
- Мийте руки перед уживанням їжі, а також після кожного відвідування туалету.
- Пийте лише кип’ячену воду.
- Добре мийте овочі, фрукти, зелень та ягоди перед вживанням.
- Не займайтеся самолікуванням. Тільки лікар може діагностувати вірусний гепатит A і надати рекомендації щодо режиму та лікування.
- Вакцинуйтеся.