Калинівська міська рада
Вінницька область, Хмільницький район
Логотип Diia
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Відбулося позачергове засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

Дата: 01.11.2023 11:42
Кількість переглядів: 1561

Першого листопада під головуванням Калинівського міського голови відбулося позачергове засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на якому розглянули питання: про визначення надзвичайної ситуації регіонального рівня, пов’язаної зі спалахом вірусного гепатиту А на території Вінницької області та ліквідації її наслідків; про заходи щодо підвищення безпеки об’єктів підвищеної небезпеки, що розташовані на території Калинівської міської територіальної громади та про забезпечення населення Калинівської громади якісною та безпечною для здоров’я людини питною водою.

-Сьогодні життя ставить перед нами багато випробовувань, які ми маємо подолати. І одне із них – це спалах вірусного гепатиту А. Ми маємо спільно та злагоджено діяти та докласти усіх зусиль для того, щоб епідемія не поширилася у нашій громаді, - зазначив Калинівський міський голова Василь Поліщук.

За рішенням комісії у громаді проведуть додаткові заходи для очищення води, яка подається централізовано комунальним підприємством «Калинівкаводоканал». Також працівники держпродспоживслужби посилять контроль за якістю води у громадських криницях та автоматах для води.

Посилиться контроль щодо санітарно-гігієнічних вимог і протиепідемічних правил на автовокзалі, ринку, в громадських місцях та в закладах освіти. Однак після канікул заняття у закладах освіти проходитимуть у звичному режимі при дотриманні усіх попереджувальних заходів та під постійним контролем. Додаткові перевірки проводитимуться на підприємствах, робота яких повʼязана з обслуговуванням населення, продуктами харчування та іншими епідемічно небезпечними сферами. Посилиться контроль за прибиранням та дезінфекцією громадського транспорту.

Нагадаємо, що через спалах гепатиту А на Вінниччині оголосили надзвичайну ситуацію. В регіоні посилюють протиепідемічні заходи. Зокрема, у Вінниці продовжується дистанційне навчання. Призупинено роботу позашкільного навчання, спортивних та мистецьких гуртків.

Епідемічна статистика показує, що джерело інфікування досі продовжує існувати. Причинами спалаху гепатиту А можуть бути харчові продукти або питна вода. На цих факторах зараз сфокусована робота лікарів-епідеміологів, які розслідують спалах. Наразі у лікарнях області залишаються 144 пацієнти, 32 дорослих та 10 дітей вже виписали. У Калинівській громаді зареєстрований один випадок захворювання на гепатит А.

Гепатит А - це вірусна інфекція, яка вражає печінку. Захворювання викликається вірусом гепатиту А (HAV) і в основному передається через вживання зараженої їжі та води або через прямий контакт з інфікованою людиною.
Інфікування може відбуватися через брудні руки, заражену воду, до якої, на жаль, належать багато джерел і водойми, в яких міститься гепатит А, немиті овочі/фрукти, через близький контакт із носієм вірусу.

Вірус гепатиту А дуже стійкий: при кип'ятінні він гине не відразу, а лише через 5-10 хвилин. У відкритій воді може жити кілька діб, що пояснює спалахи захворюваності у літній період.

У групі ризику – кожен, хто не щепився і не хворів на гепатит А. Найнебезпечніший вірус для дітей молодшого віку та для людей похилого віку, особливо за наявності хронічних захворювань.

Симптом гепатиту А:

  • біль у животі;
  • нудота, блювання;
  • діарея;
  • втрата апетиту;
  • підвищення температури тіла;
  • слабкість, головний біль;
  • темна сеча та знебарвлені випорожнення;
  • пожовтіння шкіри, склер, слизових.

Профілактика гепатиту А

Профілактика є ключем до запобігання зараженню гепатитом А, і найефективнішою профілактикою є вакцинація. Вакцина проти гепатиту А безпечна та високоефективна, забезпечує тривалий імунітет проти вірусу. Зазвичай вакцину вводять двома дозами з рекомендованим інтервалом між дозами від 6 до 18 місяців.

Інші профілактичні заходи включають:

Гігієна рук: ретельно мийте руки з милом і водою після використання ванної кімнати, перед приготуванням або вживанням їжі та після контакту з потенційно забрудненими предметами.

Будьте обережні з їжею та водою, які ви споживаєте, особливо під час поїздок у райони з поганими санітарними умовами. Уникайте вживання сирих або недоварених молюсків і забрудненої води.

Постконтактна профілактика: для осіб, які зазнали впливу вірусу гепатиту А або мають високий ризик, постконтактна профілактика імуноглобуліну може забезпечити тимчасовий захист від вірусу.

Дотримуйтеся правил гігієни: підтримуйте чистоту в середовищі проживання та уникайте спільного використання особистих речей (таких як зубна щітка чи бритва), які можуть контактувати з інфікованими рідинами організму.

Запобіжні заходи під час подорожі: якщо ви подорожуєте в регіони, де поширений гепатит А, переконайтеся, що ви вакциновані перед поїздкою та дотримуйтесь заходів безпеки в їжі та воді.

Дотримуючись цих профілактичних заходів, можна значно знизити ризик зараження гепатитом А і захистити себе від цієї вірусної інфекції.

Гепатит А є хворобою, якій можна запобігти та вилікувати. Вакцинація в поєднанні з належною гігієною може значно знизити захворюваність.

 Якщо ви підозрюєте, що у вас гепатит А, або перебуваєте в групі ризику, проконсультуйтеся з лікарем для отримання рекомендацій та відповідного лікування.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь