У Калинівській громаді зареєстрували перший випадок гепатиту А
За інформацією заступниці начальника відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Хмільницького районного управління ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області Галини Трофімової, 30 жовтня у Калинівській територіальній громаді зареєстрували перший випадок гепатиту A. Станом на 30 жовтня на Вінниччині зафіксували 209 випадків захворювання, із них 170 лабораторно підтвердженим діагнозом на гепатит A, серед них — 29 дітей.
Що відомо про гепатит A
Гепатит A — це вірусне захворювання, що вражає печінку та може мати як легкий, так і важкий перебіг. Вірус гепатиту A передається внаслідок вживання забруднених харчів або води, через недотримання особистої гігієни, а також у сім’ях, коли інфікована людина готує їжу для всіх членів сім’ї.
Щоб вберегти себе від цієї недуги рекомендується пити лише кип’ячену воду, дотримуватись правил особистої гігієни, добре мити фрукти й овочі перед їх вживанням.
Інкубаційний період гепатиту A зазвичай триває 14–28 днів, а серед основних симптомів спостерігаються:
- виражена загальна слабкість та підвищена втомлюваність;
- підвищення температури тіла;
- втрата апетиту;
- діарея;
- блювота;
- неприємні відчуття в животі;
- важкість у правому підребер’ї;
- потемніння сечі;
- жовтяниця (пожовтіння склер та шкіри) – буває у 70% дорослих людей.
Як виявити гепатит A
Разом з тим, не у всіх інфікованих проявляються всі ці симптоми. Тому у випадку погіршенні самопочуття потрібно одразу звертатись за допомогою до медиків і в жодному разі не займатись самолікуванням. Адже лише лікар може діагностувати вірусний гепатит A і надати рекомендації щодо режиму та лікування.
Якщо у людей застуда, нежить — всі вони мають комунікувати з сімейним лікарем, і в комплексі обстежень потрібно здати печінкові проби. Якщо ферменти підвищені — сімейний лікар направить на консультацію інфекціоніста. Це безкоштовне обстеження, потім — госпіталізація.