У Калинівській громаді зареєстрували перший випадок гепатиту А

Дата: 30.10.2023 11:19

Фото без описуЗа інформацією заступниці начальника відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства  Хмільницького районного управління ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області Галини Трофімової, 30 жовтня у Калинівській територіальній громаді зареєстрували перший випадок гепатиту A. Станом на 30 жовтня  на Вінниччині зафіксували 209 випадків захворювання, із них 170 лабораторно підтвердженим діагнозом на гепатит A, серед них — 29 дітей.

Що відомо про гепатит A

Гепатит A — це вірусне захворювання, що вражає печінку та може мати як легкий, так і важкий  перебіг. Вірус гепатиту A передається внаслідок вживання забруднених харчів або води, через недотримання особистої гігієни, а також у сім’ях, коли інфікована людина готує їжу для всіх членів сім’ї.

Щоб вберегти   себе від цієї недуги рекомендується  пити лише кип’ячену воду, дотримуватись правил особистої гігієни, добре мити фрукти й овочі перед їх вживанням.

Інкубаційний період гепатиту A зазвичай триває 14–28 днів, а серед основних симптомів спостерігаються:

• виражена загальна слабкість та підвищена втомлюваність;
  • підвищення температури тіла;
  • втрата апетиту;
  • діарея;
  • блювота;
  • неприємні відчуття в животі;
  • важкість у правому підребер’ї;
  • потемніння сечі;
  • жовтяниця (пожовтіння склер та шкіри) – буває у 70% дорослих людей.

Як виявити гепатит A

Разом з тим, не у всіх інфікованих проявляються всі ці симптоми. Тому у випадку погіршенні самопочуття потрібно одразу звертатись за допомогою до медиків і в жодному разі не займатись самолікуванням. Адже лише лікар може діагностувати вірусний гепатит A і надати рекомендації щодо режиму та лікування.

Якщо у людей застуда, нежить — всі вони мають комунікувати з сімейним лікарем, і в комплексі обстежень  потрібно здати печінкові проби. Якщо ферменти підвищені — сімейний лікар направить на консультацію інфекціоніста. Це безкоштовне обстеження, потім — госпіталізація.