Другий рік школярі Калинівської громади навчаються в умовах воєнного стану
Добігає до завершення ще один навчальний рік, який проходить в умовах воєнного стану. З перших днів війни освітяни громади почали активно допомагати українським військовим. Дружня освітянська родина стала надійним тилом для українських захисників, їх опорою та підтримкою.
Разом із тим навіть в умовах воєнного стану, не припиняється навчальний процес. У найскладніші часи навчання проходили в умовах онлайн. Згодом у закладах освіти почали облаштовувати найпростіші укриття й відновлювати навчальний процес у звичному режимі. Нині найпростіші укриття облаштували у 22 закладах освіти, 11 закладів використовують укриття інших власників згідно з укладеними угодами.
На жаль, є ще 10 закладів освіти, в яких немає можливості облаштувати найпростіші укриття та поряд немає інших споруд цивільного захисту, з них 7 – це заклади загальної середньої освіти та 3 – заклади дошкільної освіти. Тут діти продовжують навчатися в режимі онлайн.
-В той час, коли на початку повномасштабного вторгнення приміщення пустували без дітей, там не припинялась робота: постійно працювали їдальні, в яких готували гостинці та обіди для військових, плели сітки, виготовляли окопні свічки. В період воєнного стану державою було заборонено використовувати бюджетні кошти на капітальні видатки, тому частину робіт з будівництва укриттів та ремонту приміщень освітяни також виконували власними силами. Щиро вдячний за їх відданість своїй справі та велику віру у нашу Перемогу, - каже Калинівський міський голова Василь Поліщук.
Діти – найцінніший скарб України. За їх щасливе та мирне майбутнє нині проливають кров українські захисники. Тому у Калинівській громаді продовжують створювати для них належні умови у закладах освіти. Лише за останній рік реалізували ряд проєктів з будівництва найпростіших укриттів, ремонтували приміщення та покращували ландшафти.
В опорному ЗЗСО-ліцеї з дошкільним підрозділом с. Корделівка облаштували локальну мережу, що дало можливість під'єднати провідний Інтернет в кожному класі закладу, а також встановили 14 точок WI-FI для підключення гаджетів учасників освітнього процесу в будь-якому місці закладу.
У ліцеї №2 м.Калинівка облаштували локальну мережу на 2 поверсі, також ведуться роботи з підключення до локальної мережі класів першого та третього поверхів.
У комп’ютерному класі ліцею с.Голендри оновили комплектуючі на 6 комп’ютерах, що дало змогу проводити уроки відповідно до навчальної програми.
-На жаль, війна внесла корективи у наше життя та змінила багато наших планів, які ми мріяли реалізувати у громаді. Але, всупереч усім проблемам, ми опікуємося і будемо опікуватися освітою нашої громади. І надалі, по можливості, покращуватимемо матеріально-технічну базу наших закладів освіти, - продовжує Калинівський міський голова Василь Поліщук. - Хочу зазначити, що поточні ремонти закладів освіти влітку проводитимуться також коштом міської ради. Згідно з вимогами законодавства ми маємо провести тендери на закупівлю фарби та інших необхідних матеріалів. Усі заклади будуть забезпечені усім необхідним для ремонту. Батьки в жодному разі не повинні здавати кошти на ремонтні роботи.
З початку повномасштабної війни в Україні у Калинівській громаді було мобілізовано на потреби армії три шкільні автобуси. Тому підвіз учнів на початку навчального 2022 року здійснювали 8 шкільні автобуси. У листопаді 2022 року на сесії міської ради виділили кошти на придбання нового шкільного автобуса «АТАМАН», який передали в ліцей с. Голендри. А у 2023 році нові автобуси отримали ліцей с.Уладівське та ліцей №1 м.Калинівки.
В Україні триває війна, але ми віримо у Перемогу і в те, що наші діти житимуть у мирній, незалежній та вільній державі й докладаємо усіх зусиль, щоб вони мали щасливе дитинство та гарні умови для навчання.