Звернення Калинівського міського голови з нагоди Дня депортації кримських татар

Дата: 18.05.2023 08:27

Фото без описуСьогодні, 18 травня, ми з болем у серці згадуємо сумну дату - День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу та День боротьби за права кримськотатарського народу.

У 1944 році корінний кримськотатарський народ радянська влада вислала за межі Кримського півострова до Центральної Азії. Лише за тодішньою офіційною статистикою були депортовані понад 180 тисяч людей. Самі кримські татари нарахували 423 100 депортованих. Цілий народ визнали зрадником.

Від нелюдських умов перевезення, а також у перші роки після переселення, загинуло понад 46% депортованих кримських татар.

На жаль, сьогодні історія повторюється. Кримські татари знову залишають свою землю, рідні домівки, рятуючись від російської навали. Справу Сталіна продовжують нові російські «сталіністи». Вони вбивають українців на українській землі, українців та кримських татар переслідують і знищують в нашому рідному Криму.

Тому, згадуючи сумну дату депортації, і українці, і кримські татари мають пам’ятати, що лише спільними зусиллями ми зможемо зупинити теперішню російську навалу. А кривавий російський режим відповість за свої злочини у Гаазі.

Крим має повернутися в Україну, а кримські татари повернутися до своїх домівок.

Слава нескореному кримськотатарському народу!

Слава Україні!

З повагою – Калинівський міський голова Василь Поліщук