Пошук

Що мають знати жителі Калинівської громади про формування Державного реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва на 2023 рік

Дата: 21.03.2023 11:58
Кількість переглядів: 393

Фото без описуЗа інформацією головного спеціаліста відділу контролю у сфері насінництва, розсатництва та якості зерна управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області Оксани Сайляк, наявність достатньої кількості якісного насіння та садивного матеріалу є одним з важливих чинників, що безпосередньо впливає на виробництво харчових продуктів та є одним з факторів, що забезпечує продовольчу безпеку держави. Тому його виробництву завжди приділялася особлива увага.

Відповідно до ст. 12 Закону України «Про насіння і садивний матеріал» фізичні особи - підприємці та юридичні особи мають право на виробництво насіння і садивного матеріалу для його реалізації, за умови їх включення до Реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва.

Відділ контролю у сфері насінництва, розсадництва та якості зерна управління фітосанітарної безпеки  ГУ Держпродспоживслужби в Вінницькій  області нагадує суб’єктам господарювання, які планують у 2023 році виробництво насіння та/або садивного матеріалу з метою подальшої реалізації, про необхідність подання заяв для включення до Державного реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва на 2023 рік.

Суб’єктам господарювання, що планують бути включеними до Реєстру, необхідно завчасно, до початку проведення польового оцінювання посівів (насаджень), подати заяву за формами, затвердженими наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 13 червня 2016 року №198 «Про затвердження форм заяв, які подаються для включення заявника до Державного реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва та для внесення змін до відомостей, які містить такий реєстр», оскільки проведення польового оцінювання насінницьких посівів та насаджень з подальшою видачею сертифікатів, що дають право реалізації насіння, передбачено лише у господарствах, занесених до Реєстру.

Заява подається до Міністерства аграрної політики та продовольства України у письмовій та/або електронній формі. У письмовій формі заява подається особисто або надсилається поштовим відправленням за адресою: 01001, Україна, м. Київ, вул. Хрещатик, 24. В електронній формі подається на адресу: support@minagro.gov.ua. Обов’язково необхідно вказати прізвище, ім’я та по батькові суб’єкта, зворотну адресу і контактний номер телефону для оперативного вирішення питань.

В заяві, крім відомостей про особу яка подає заяву, зазначається:

  • наявність в штатному розписі спеціаліста відповідної кваліфікації для організації насінництва та/або розсадництва або наявність відповідної кваліфікації для організації насінництва та/або розсадництва безпосередньо у фізичної особи - підприємця;
  • наявність матеріально-технічної бази, необхідної для провадження господарської діяльності у сфері насінництва та/або розсадництва;
  • ботанічний таксон, назва сорту, категорія (генерація) та кількість (обсяг) насіння, садивного матеріалу, включеного до виробничої програми;
  • номер та дата видачі документа, на підставі якого фізичною особою - підприємцем або юридичною особою набуто право на використання сорту.

Відповідальність за достовірність поданих відомостей несе заявник.

Рішення про включення фізичної особи-підприємця або юридичної особи до Реєстру або про відмову приймається Мінагрополітики протягом десяти робочих днів з дня подачі заяви. Копія рішення надається не пізніше наступного дня після його ухвалення. Надання адміністративної послуги «Включення до Державного реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва» є безкоштовною.

Підстави для відмови у включенні до Реєстру:

  • невідповідність поданих документів вимогам Закону України «Про насіння і садивний матеріал»;
  • виявлення у поданих документах недостовірної інформації.

Якщо протягом строку розгляду заяви центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну аграрну політику, не прийме рішення про включення або вмотивовану відмову у включенні до Реєстру, фізична особа-підприємець або юридична особа має право на виробництво насіння і садивного матеріалу для їх реалізації без включення до Реєстру з останнього дня розгляду заяви.

Суб’єкт насінництва та розсадництва зобов’язаний подавати оновлені відомості до Міністерства аграрної політики та продовольства України у разі зміни інформації про ботанічний таксон, найменування сорту, категорію (генерацію) та кількість (обсяг) насіння, садивного матеріалу, включеного до виробничої програми, або номера та дати видачі документа, на підставі якого набуто право на використання сорту (але не рідше одного разу на рік).

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.

Погоджуюсь на передачу персональних даних