У Калинівській лікарні придбали апарат для контролю рівня білірубіну у новонароджених

Дата: 07.03.2023 10:00

Фото без описуУ Калинівській центральній районні лікарні придбали новий апарат – білірубінометр для контролю рівня білірубіну при лікуванні жовтяниці новонароджених. Вартість апарату – 172 тисячі гривень. Це бюджетні кошти, які депутати міської ради спрямували на придбання нового обладнання.

-Однією з умов отримання пакета Національної служби здоров’я України «Медична допомога при пологах» має бути перелік певного обладнання. Одним із таких є білірубінометр, - каже заступниця медичного директора з якості медичного обслуговування Калинівської центральної районної лікарні Людмила Яремчук. – Жовтяниця у новонароджених є загальним симптомом, але якщо її не контролювати належним чином, гіпербілірубінемія може призвести до білірубіневої енцефалопатії, виснажливого стану.

Раніше рекомендувалося здійснювати раннє вимірювання рівнів білірубіну, що призводило до втручання на ранній стадії, але час, протягом якого необхідно було взяти зразок крові та травма, яка завдавалася немовляті, ускладнювали процес загального скринінгу.

Тепер система BiliCare забезпечує низькозатратний та ефективний спосіб контролю рівнів білірубіну без зайвого травмування п’яток немовлят.