У Вінницькій області розпочали приймати план-схем розташування насіннєвих посівів перехреснозапильних культур

Дата: 27.02.2023 10:58

Фото без описуГоловне  управління  Держпродспоживслужби у Вінницькій області   доводить до відома суб’єктів насінництва, що при відведенні насінницьких ділянок необхідно враховувати перехресний тип запилення деяких культур:

• тритикале;
  • жито;
  • гречку;
  • кукурудзу;
  • сорго зернове, цукрове та віничне;
  • соняшник;
  • ріпак та інші.

Насінницькі посіви цих культур необхідно захистити від випадкового перехресного запилення від інших сортів та гібридів  шляхом  дотримання норм просторової ізоляції, які регулюються наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України «Про затвердження Порядку узгодження розташування насіннєвих посівів» №365 від 07 жовтня 2016 року.

Головне управління рекомендує узгодити питання невисівання споріднених перехреснозапильних рослин з іншими суб’єктами господарювання, які використовують земельні ділянки, розташовані від насіннєвого посіву на відстані в межах норм просторової ізоляції, заключивши з ними відповідну угоду, в якій передбачити взаємні гарантії вчасного знищення падалиці культур, які є джерелом небажаного запилення.

Суб’єктам насінництва, які планують розмістити насінницькі посіви перехреснозапильних культур на території Вінницької області, необхідно не пізніше 1 березня поточного року подати план-схему розташування зазначених посівів для узгодження до Головного управління:

м. Вінниця, вул. Праведників  світу, 19  info@vingudpss.gov.ua
(067) 58-42-778  - головний спеціаліст відділу контролю у сфері насінництва, розсадництва  та якості зерна –  Оксана Сауляк.