Сімнадцятого листопада відзначається Міжнародний день передчасно народженої дитини
Поспішайки, ранні пташки, білі пелюстки – так називають передчасно народжених діток. Всі вони – кохані, довгоочікувані, але такі тендітні, такі слабкі. Адже щораніше народжується дитина, тим більші ризики її виживання.
Кожна 10 дитина у світі народжується передчасно до 37 тижня вагітності. Причини передчасної народжуваності малюків лікарі визначають різні.
- Щороку у пологовому відділенні Калинівської центральної районної лікарні народжується передчасно до 5% новонароджених. Передчасні пологи залишаються однією з основних проблем охорони здоров’я для немовлят. Виходжування і реабілітація передчасно народжених діток є складним процесом, який триває місяцями. Але коли наші дітки набирають вагу, гарно розвиваються, радіють не лише батьки, а й медичні працівники, які допомагали цим діткам боротися за життя, - каже заступниця медичного директора з якості медичного обслуговування Калинівської центральної районної лікарні Людмили Яремчук. – І наша дружба з такими дітками триває не один рік.
Колір, яким найчастіше позначають проблему недоношених діток - фіолетовий, саме тому, в цей день відомі особистості багатьох країн вдягають фіолетові елементи одягу та використовують цей колір для привернення уваги. В рамках міжнародного дня реалізуються проекти з підсвічування архітектурних споруд фіолетовим кольором, зокрема, у світі такі проекти було реалізовано з Ніагарським водоспадом, будівлею Емпайр-Стейт-Білдінг у Нью-Йорку та Босфорським мостом у Стамбулі.
Володимир та Віталій - народилися з вагою 1 кілограм 900 грамів та 2 кілограми 100 грамів
Олександр та Іван народилися з вагою 2 кілограми 50 грамів та 2 кілограми 100 грамів
Анна та Марія народилися з вагою 2 кілограми 400 грамів
Іванна та Ярослав народилися з вагою 1 кілограм 900 грамів та 2 кілограми 520 грамів