Результати досліджень води у громадських криницях Калинівки

Дата: 16.08.2022 15:22

Фото без описуДесятого серпня працівники Калинівського міжрайонного відділу лабораторних досліджень  відібрали проби води із громадських криниць у Калинівці  для дослідження на мікробіологічні та санітарно-хімічні показники. У результаті досліджень встановили, що проби води не відповідають вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» за мікробіологічними показниками та за санітарно-хімічними показниками - перевищення норми по вмісту нітратів в громадських  криницях:

•  вул. Незалежності, 3  - перевищення вмісту нітратів  в 1.5 рази, виділені загальні колі форми КУО в 100см3
  • вул.  Незалежності, 15 – перевищення вмісту нітратів в 1,9 разів, виділені загальні колі форми КУО в 100см3
  • вул.  Незалежності, 23 - перевищення вмісту нітратів в 1,4 рази, виділені загальні колі форми КУО в 100см3
  • вул. Незалежності (біля Укр. церкви) – перевищення вмісту нітратів у 2,6 разів, виділені загальні колі форми КУО в 100 см3.

Використовувати воду із зазначених вище криниць для пиття та приготування їжі небезпечно.

За статистикою ВООЗ, в усьому світі від отруєння нітратами в воді вмирає 3, 5 млн. людей. Переважна більшість з них – маленькі діти (до п’яти років). Саме тому потрібно приділяти увагу якості води, яку ви п’єте, особливо, якщо в сім’ї є маленькі діти.

При одноразовому потраплянні в організм великої дози нітратів, вони можуть викликати серйозне отруєння, аж до летального результату (особливо у дітей раннього віку). Але навіть якщо наслідки отруєння нітратами у воді ви помітили не відразу, накопичуючись в організмі, вони можуть призвести до розвитку серйозних захворювань.

• Онкологічні захворювання (зокрема, шлунково-кишкового тракту).
  • Порушення роботи підшлункової та щитовидної залози
  • Серцева недостатність
  • Захворювання нирок
  • Захворювання серцево-судинної системи

Накопичуючись в організмі, нітрати провокують так звану метгемоглобінемію. При цьому захворюванні гемоглобін в крові заміщується метгемоглобіном, який не виконує функцію перенесення кисню. Це веде до таких серйозних наслідків як кисневе голодування, різко погіршується стан здоров’я.