П'ять закладів культури Калинівської громади долучилися до реалізації проєкту «Подільські народні строї»

Дата: 12.08.2022 09:35

Фото без описуСільські заклади культури Хомутинців, Сальника, Писарівки, Корделівки та Радівки долучилися до реалізації проєкту «Подільські народні строї», який ініціював Вінницький обласний центр народної творчості.

Працівники закладів культури відшукали традиційний український одяг свого села та відтворили на світлинах красу та велич народного строю. Кожна громада підготувала світлини із зображенням старовинного буденного чи святкового одягу, притаманного своєму регіону.

-Нині в Україні триває повномасштабна війна. Російські окупанти намагаються знищити наш народ, нашу культуру. І поки наші армійці воюють за рідну землю, наші культармійці захищають українську культуру, - розповідає директорка Центру культури і дозвілля Калинівської міської ради Марія Шелешко. – Наші працівники показали український одяг наших прабабусь та сучасну інтерпретацію народного строю. На кожній світлині ми бачимо який гарний наш український одяг, як вишита сорочка, українська хустка прикрашають кожну жінку, відкривають у ній чарівність та жіночність.

За результатами відбору світлин організатори проєкту підготують онлайн сюжет із циклу «Народна культура – обличчя нації», кращі з них використають в альманасі «Світлиця» під рубрикою «Подільські народні строї» та на календарі на 2023 рік.