Пошук

Калинівська міська рада впроваджує послуги патронату над дітьми

Дата: 03.06.2022 12:04
Кількість переглядів: 686

Фото без описуКомунальна установа «Територіальний центр надання соціальних послуг» Калинівської міської ради впроваджує послуги патронату над дітьми. Це вид тимчасового догляду, виховання та реабілітації дитини у сім'ї на період подолання дитиною та її батьками складних життєвих обставин.

Сімейний патронат – це «швидка сімейна допомога» дитині та її сім'ї, яка передбачає: тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини в сім'ї патронатних вихователів; комплексну підтримку батьків дитини у вирішенні сімейних проблем та подоланні складних життєвих обставин; за неможливості повернення дитини у свою сім'ю – пошук для неї нової люблячої родини. 

Сім'я патронатних вихователів може надати дитині прихисток в екстреному режимі, тимчасово прихистити до повернення у біологічну сім'ю або до усиновлення. Також дорослі можуть оцінити стан і розвиток дитини, допомогти в її реабілітації після насилля, жорстокого поводження, педагогічної занедбаності. Також в патронатну родину можуть брати дитину-інваліда для зміни вражень та перепочинку його батьків. 

Патронатний вихователь – це спеціаліст, який пройшов навчання за спеціальною програмою підготовки кандидатів та на договірній основі здійснює догляд, виховання та забезпечує реабілітацію тимчасово влаштованих в його сім'ю дітей, несе відповідальність за їх життя та здоров'я в період надання цим дітям послуги сімейного патронату.

Хто може стати патронатним вихователем:

  • Громадяни України віком до 60 років для жінок і до 65 років для чоловіків. Громадяни обов’язково мають мати «помічника», який допомагатиме у догляді, вихованні і розвитку дитини/дітей, і який спільно з патронатним вихователем проходить навчання та збирає всі документи. Різниця між патронатним вихователем та помічником, полягає у тому, що помічник не отримує плати за свою працю, та трудового стажу.
  • Мають позитивний досвід виховання дітей.
  • Мають житло (власне, орендоване чи на праві користування).
  • Не мають судимостей.
  • Стан здоров’я якого дозволяє забезпечувати догляд та виховання дітей.
  • Виконання обов’язків патронатного вихователя не поєднується з іншою трудовою діяльністю (помічника не стосується)
  • Зібрали та надали відповідний пакет документів, необхідних для кандидатів у патронатні вихователі.
  • Пройшли навчання та отримали довідку та рекомендації, за результатами навчання за тренінговою програмою підготовки кандидатів у патронатні вихователі.  

Які документи треба, щоб стати патронатним вихователем?

- заява;

- копія паспорта свого та кандидата у помічники патронатного вихователя;

- копія трудової книжки (за наявності);

- висновки про стан здоров’я свого та кандидата у помічники патронатного вихователя;

- довідки від нарколога, психіатра та фтизіатра, в т.ч. і для осіб, які проживають разом із кандидатом у патронатні вихователі;

- довідки про відсутність судимості, в т.ч. і у повнолітніх членів сім’ї, які проживають разом з кандидатом у патронатні вихователі;

- документи, що підтверджують право власності або користування житловим приміщенням;

- письмова згода на влаштування дітей до цієї сім'ї усіх повнолітніх членів сім'ї кандидата у патронатні вихователі, які проживають разом з ним, а також діти,за умови досягнення ними віку, коли вони спроможні самостійно висловлювати свою думку.

Яку підтримку будуть отримувати патронатні вихователі?

Соціальні виплати патронатному вихователю – 2,5 прожиткових мінімумів на кожну дитину відповідного віку. Так, з 1 січня 2022 року така соціальна допомога становить для дітей віком від 0 до 6 років – 5250,00 грн. (2100 грн х2,5), а для дітей віком від 6 до 18 років – 6545,00 грн

Більш детальна інформація у спеціалістів відділення соціальної служби сім’ї, дітей та молоді КУ «Територіальний центр надання соціальних послуг» Калинівської міської ради т. 099 520 18 61


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь