Президент має намір продовжити воєнний стан і мобілізацію

Дата: 19.05.2022 09:00

Фото без описуПрезидент України Володимир Зеленський вніс на розгляд парламенту законопроєкти, в яких йде мова про затвердження указів президента від 17 травня. Перший стосується продовження воєнного стану, термін якого закінчується 25 травня, ще на 90 діб. Другий указ пропонує продовжити з 25 травня загальну мобілізацію в усіх українських регіонах.

Так, Президент вирішив ввести воєнний стан відразу на 90 діб, а не продовжувати його кожен місяць.

В указах Володимира Зеленського йде мова, що на період воєнного стану можуть обмежуватися права і свободи українців, тобто обмежується конституційні права на недоторканність житла, телефонного спілкування, невтручання в особисте життя. Забороняються референдуми і зібрання та мітинги.

В умовах воєнного стану діють ради оборони, цивільна влада підпорядковується військовому командуванню.

Також указ пропонує продовжити з 25 травня загальну мобілізацію в усіх українських регіонах.

Загальна мобілізація діє на території всіх областей і міста Києва. Призову підлягають військовозобов'язані і резервісти. Його обсяги і черговість визначає генеральний штаб ЗСУ,
Кабінет міністрів фінансує заходи, а Служба безпеки перевіряє призовників перед виправлянням у війська.

Місцеві органи влади, а також центри комплектування і підприємства мають забезпечити своєчасне оповіщення і прибуття громадян, які призиваються на військову службу. Вони також відповідають за тимчасове надання будівель, споруд, земельних ділянок, транспортних та інших матеріально-технічних засобів і послуг військовим.

Ці Укази набирають чинності одночасно з набранням чинності Заковів України «Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» та «Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні».