У Калинівці готують локацію для купання на Водохреще

Дата: 18.01.2022 12:26

Фото без опису19 січня, на Водохреще, усі охочі зануритися у крижану йорданську воду зможуть зробити це на спиртзаводському ставку у Калинівці. Працівники комунального підприємства «Благоустрій міста Калинівки» вже вирізали ополонку та облаштували її для купання.

-Ми також подбали, щоб людям було комфортно та зручно, - каже Калинівський міський голова Василь Поліщук. – Калинівські нацгвардійці надають нам два намети, які будуть опалюватися і де зможуть переодягнутися жінки та чоловіки. Також тут працюватиме польова кухня і після купання можна буде зігрітися гарячим чаєм та юшкою. Біля ополонки чергуватимуть рятувальники та медпрацівники, які надаватимуть допомогу у разі потреби.

Для багатьох жителів громади купання в ополонці на Водохреще вже стало традицією. Однак у цей день не варто забувати про безпеку. Крига цьогоріч крихка, тому неприпустимим є купання в необладнаних для цього місцях та з неперевіреним дном, без представників служб порятунку і медичних працівників та купання дітей без нагляду батьків чи дорослих.

Не можна пірнати у воду безпосередньо з льоду. При груповому купанні, кількість людей, які знаходиться у воді, не повинна перевищувати трьох осіб.

Також необхідно дотримуватися правил купання:

• перед купанням розігрійте тіло;
  • до ополонки підходьте в зручному взутті, щоб запобігти втратам чутливості ніг;
  • занурюватися найкраще по шию, не замочивши голову, щоб уникнути рефлекторного звуження судин головного мозку. Ніколи не поринайте в ополонку вперед головою. Стрибки у воду й занурення у воду з головою не рекомендуються, тому що це збільшує втрату температури й може призвести до шоку від холоду;
  • при вході у воду, намагайтеся швидко досягти потрібної вам глибини, але не плавайте;
  • не перебувайте в ополонці більш як 1 хвилину, щоб уникнути загального переохолодження організму;
  • якщо з вами дитина, слідкуйте за нею під час занурення в ополонку;
  • при виході не тримайтеся безпосередньо за металеві поручні, використовуйте сухий рушник;
  • після купання розітріть себе махровим рушником і одягніть сухий одяг;
  • для зміцнення імунітету й уникнення можливості переохолодження  випийте гарячого чаю, найкраще з ягід, фруктів.