Чому школи Калинівської громади стали ліцеями та гімназіями

Дата: 26.11.2021 14:08

Фото без описуУ Калинівській громаді завершується процес перейменування і перереєстрації закладів загальної середньої освіти. Перейменування навчальних закладів пов’язане з реформою освіти, яка була розпочата з прийняттям Закону України «Про освіту» у 2017 році та Закону України «Про повну загальну середню освіту» у 2020 році.

Відповідно до Закону України «Про освіту», з 28 вересня 2022 року в територіальних громадах не буде загальноосвітніх закладів І-ІІ та І-ІІІ ступенів чи навчально-виховних комплексів. Рівень освіти, який надаватимуть в закладі тепер позначатимуть найменуванням «ліцей» та «гімназія». Базова школа буде гімназією, а старша – ліцеєм.

На 12 сесії Калинівської міської ради 8 скликання, яка відбулася 22 вересня, депутати прийняли рішення про перейменування та затвердження статутів закладів освіти Калинівської міської територіальної громади в новій редакції. Відповідно до нього сьогодні в нашій громаді нараховується 19 ліцеїв, з яких 8 з дошкільними підрозділами, та 6 гімназій, з яких дві з дошкільними підрозділами.

Відтепер заклади Калинівської громади матимуть такі назви:

• Ліцей № 1 Калинівської міської ради Вінницької області
  • Ліцей № 2 Калинівської міської ради Вінницької області
  • Ліцей № 3 Калинівської міської ради Вінницької області
  • Ліцей с. Бережани Калинівської міської ради Вінницької області
  • Ліцей с. Глинськ Калинівської міської ради Вінницької області
  • Ліцей с. Голендри Калинівської міської ради Вінницької області
  • Опорний заклад загальної середньої освіти-ліцей з дошкільним підрозділом с. Дружелюбівка Калинівської міської ради Вінницької області
  • Опорний заклад загальної середньої освіти-ліцей з дошкільним підрозділом с. Корделівка Калинівської міської ради Вінницької області
  • Ліцей з дошкільним підрозділом с. Лемешівка Калинівської міської ради Вінницької області
  • Ліцей з дошкільним підрозділом с. Лісова Лисіївка Калинівської міської ради Вінницької області
  • Ліцей з дошкільним підрозділом с. Мізяків Калинівської міської ради Вінницької області