«Вакциновані хворі набагато легше і швидше переносять коронавірус»: запевняє лікарка Калинівської амбулаторії загальної практики сімейної медицини
-Я не те що інтерв’ю давати не в силі, а вже просто розмовляти важко. Сьогодні на прийом прийшло сорок чотири хворих. Це не враховуючи пацієнтів, які приходили по сертифікати про вакцинацію, - з таких слів розпочалась розмова із лікаркою загальної практики сімейної медицини Калинівської амбулаторії Оксаною Пастуховою.
За словами лікарки, із сорока чотирьох хворих, які прийшли до неї на прийом, у тридцяти трьох симптоми вірусного захворювання – підвищена температура, фактично у кожного сильні головні болі, біль у горлі, сухий подразливий кашель та неприємні відчуття у грудній клітці. У деяких пацієнтів проявляються кишкові синдроми – болі в животі, проноси, нудота та блювота.
-Хвороба мутує. Під час першої хвилі не було кишкових синдромів, - продовжує лікарка. – Окрім цього, під час другої хвилі дуже багато хворих дітей, молоді. Під час першої хвилі такого не було. Погіршення стану починається значно раніше, на третій – п’ятий день, коли раніше це спостерігалося десь на сьомий-восьмий день. Також ми бачимо, що перебіг хвороби у пацієнтів, які мають супутні хвороби – захворювання серцево-судинної системи, онкологічні захворювання, захворювання, пов’язані з обміном речовин, ендокринні захворювання, набагато важчий та набагато триваліший. І часто, коли хворий із групи ризику перехворіє на коронавірус, у нього через деякий час запускається хронічний ланцюг його хвороб.
Єдиним надійним способом уникнути важких наслідків та в легкій формі перенести хворобу, на думку медика, є вакцинація.
-Так, мене можуть закидати камінням, вилити весь негатив, але я, як медик, запевняю, що вакцина стовідсотково не захистить від коронавірусу, але вакциновані хворі, які звертаються до нас, набагато легше і швидше переносять цю хворобу. Наприклад, у мене не було жодного вакцинованого хворого із підтвердженою пневмонією. У нас є хворі з онкологією, які між курсами хімієтерапії проходять щеплення, щоб вберегтися від небезпечної хвороби, - зазначає Оксана Пастухова. – Звичайно, зараз окрім коронавірусу є й інші хвороби від яких вмирають люди. Але по сімсот осіб вдень в Україні не вмирають від жодної хвороби, в тому числі і від онкології, цукрового діабету та туберкульозу. На жаль, сьогодні люди вже розслабились, а тому ми маємо такі показники. Зі ста ПЛР тестів, сімдесят п’ять – вісімдесят позитивних.
На 9 листопада медпрацівники Центру первинної медико-санітарної допомоги вакцинували - 27 152 осіб, з них 21 432 жителі Калинівської громади. За 9 листопада вакцинувалося 282 особи.