Як калинівчанам перенести літню спеку: поради спеціаліста

Дата: 15.07.2021 09:08

Фото без опису

Літо - це не лише час відпусток і канікул, а й пора року, коли люди потерпають від спеки: хтось охолоджується у душі, а хтось ковтає пігулки та не може вийти з будинку, у когось підвищується тиск, а хтось після купань та морозива лікує хворе горло.

Що треба пам'ятати аби не нашкодити своєму організму, коли на термометрі понад 30 градусів, радить спеціаліст відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Колинівського управління ГУ Держпродспоживслужби Анастасія Присяжнюк.

-Для людини оптимальною температурою повітря в теплий сезон є 20–25°C. Температура, яка вища зазначених показників, вважається несприятливою та здатна порушувати теплову рівновагу організму, - каже Анастасія Присяжнюк. - Особливо небезпечною висока температура повітря є для дітей, людей похилого віку та тих, хто має серцеві захворювання.

Сонячний та тепловий удар, перегрів, зневоднення – все це дуже небезпечні стани, які важливо розпізнати своєчасно, а краще - намагатися їх уникнути.

Тривале перебування в умовах високих температур підвищує температуру тіла, збільшує частоту серцевих скорочень, підвищує чи знижує артеріальний тиск, порушує обмінні процеси (особливо водно-сольовий) та функціональний стан шлунково-кишкового тракту, знижує розумову і фізичну працездатність. При високій температурі повітря меншою стає імунобіологічна реактивність організму, що призводить до зниження опірності до інфекцій.

Пережити спекотні дні із гарним самопочуттям вам допоможуть такі поради:

• намагайтесь не перебувати тривалий час під прямими сонячними променями з 11:00 до 17:00 години та слідкуйте, щоб це не робили ваші діти;

• обирайте легкий, вільний і світлий одяг з натуральних тканин, носіть головні убори та сонцезахисні окуляри (із захистом від UVA і UVB променів);

• дотримуйтесь правил питного режиму, пийте регулярно і маленькими порціями, порадьтеся з вашим лікарем щодо допустимої кількості вживаної води в спеку, якщо є протипокази за станом здоров'я;

• не вживайте алкоголь, напої з кофеїном і великою кількістю цукру, адже це призводить до втрати організмом ще більшої кількості води;

• змініть режим харчування – зменште кількість їжі, особливо білкової і жирної, а також - вживання соусів, гострих приправ;

• відмовтесь від звички готувати їжу про запас, не купуйте їжу на лотках, не обладнаних холодильниками;

• не паліть, оскільки нікотин звужує судини і підвищує тиск;

• намагайтеся звести до мінімуму перебування в громадському транспорті, спека й задуха в замкненому просторі можуть спровокувати запаморочення й непритомність;

• слід знизити звичайну фізичну активність та відмовитися від занять спортом, так як останні збільшують теплообмін у 5 разів, що може призвести до зневоднення організму, виникнення теплового удару;

• користуйтеся сонцезахисними засобами з поміткою "широкий спектр" або "захист UVA/UVB" з SPF 30 і більше на етикетці, застосовуйте їх повторно відповідно до інструкції;

• найкращий засіб від спеки – водні процедури, це не означає, що потрібно купатися в брудних водоймах і місцевих фонтанах, але гуляти біля води, частіше мити руки й обличчя, а також приймати душ двічі на день - необхідний мінімум у літню спеку.

Також не варто забувати, що залишати дітей або тварин у припаркованому на сонці авто небезпечно! Машина швидко нагрівається, тому ризик отримати несприятливі наслідки від спеки значно збільшується.

Піклуйтесь і про домашніх улюбленців: не забувайте, що тваринам потрібно багато свіжої води, забезпечте їм доступ до неї.