Замість листків непрацездатності - довідки про тимчасову непрацездатність: Чому так, пояснюють спеціалісти

Дата: 14.07.2021 08:14

Фото без опису

В Україні, в тому числі і в Калинівській громаді, склалась напружена ситуація з бланками листків непрацездатності. Головна причина невдоволення калинівчан - неможливість отримання матеріального забезпечення коштом Фонду соціального страхування.

За інформацією голови лікарсько-консультативної комісії Калинівської ЦРЛ Катерини Пачевської, у зв'язку із невчасним забезпеченням Міністерством охорони здоров'я України медичних закладів належною кількістю бланків листків непрацездатності у разі настання у застрахованої особи тимчасової непрацездатності, вагітності Калинівська районна лікарня змушена видавати довідки замість листків непрацездатності встановленої форми.

Однак, довідка не є підставою для надання матеріального забезпечення коштом  Фонду соціального страхування. Довідки, що видаються в закладах охорони здоров'я, тільки підтверджують факт тимчасової непрацездатності, вагітності та пологів, тобто відсутність працівника на роботі з поважної причини.

Після отримання бланків листків непрацездатності буде відпрацьований єдиний механізм обміну довідок на листки тимчасової непрацездатності.