Василь Поліщук: «Дошкільні заклади міста не повинні бути гіршими від сільських»

Дата: 25.06.2021 09:00

Фото без опису

Відбувся виїзний семінар працівників освіти, під час якого завідувачки міських та Дружелюбівського дошкільних навчальних закладів ознайомилися з роботою та матеріальною базою сільських дошкільних закладів освіти.

-Фактично у кожному старостинському окрузі нашої громади є дитячий садок. Це сучасні дошкільні заклади, які забезпечені усім необхідним та мають гарний дизайн, відповідну матеріальну базу. Після мого обрання міським головою я відвідав міські дошкільні заклади й був дуже здивований тим, що там побачив. От, наприклад, у дитячому садочку номер сім міста Калинівки кілька мільйонів бюджетних коштів витратили на ремонт фасаду, який вже  обсипався. Зараз підрядники виправляють свої недопрацювання та перефарбовують фасад. У дитячих садках застарілі меблі, немає ігрових майданчиків та ще багато недопрацювань, які потрібно виправляти. Дошкільні заклади міста не повинні бути гіршими від сільських, - розповідає ініціатор виїзного семінару Калинівський міський голова Василь Поліщук. - Ми організували виїзний семінар для того, щоб очільниці дошкільної освіти міста побачили як має бути, до чого потрібно прагнути й що потрібно змінити у їх закладах.

Завідувачки дошкільних закладів міста та Дружелюбівки відвідали дитячі садки у Писарівці, Глинську, Бережанах, Корделівці, Черепашинцях, Новій Греблі та Сальнику.

-Було дуже приємно знову зустрітися зі своїми колегами, побачити зміни, які відбулися у них в садочках. У деяких дошкільних закладах я побувала вперше і була приємно вражена побаченим. За останні роки на дошкільну освіту в Калинівській об'єднаній громаді звертали мало уваги. А самотужки, з потугами колективу і батьків, без допомоги влади, досягнути таких змін, як ми побачили, неможливо. Дуже приємно, що тепер і на наші дошкільні заклади звернули увагу, - ділиться своїми враженнями завідувачка дошкільним навчальним закладом с.Дружелюбівка Марина Поліщук. – У такі дошкільні заклади, як ми побачили, діти приходять із радістю  і їм там цікаво. Хотілося б щоб і у нас було так. Є надбання, є плани, але на все потрібне фінансування.

Приємно вражена побаченим і завідувачка дошкільним навчальним закладом №1 м.Калинівки Ніна Пасічник.

-Цікава і змістовна поїздка. Кожен заклад цікавий по-своєму. Біля кожного дитячого садочка є сучасні гірки, каруселі, альтанки, екологічне середовище, де багато зелені та квітів. Дошкільні заклади забезпечені гарними меблями, у них облаштовані туалети для дітей, розділені на кабінки. Мають й сучасні харчоблоки, забезпечені всім необхідним. Ми були шоковані таким порядком, умовами, в яких виховуються сільські діти. Таких умов у нас в місті немає, - каже Ніна Пасічник. – Для себе, в першу чергу, хотілося б замінити старі аварійні асфальтні доріжки на сучасну бруківку, облаштувати кабінки у вбиральнях для дітей, як від нас вимагають. Також хотілося б замінити меблі, ігрові майданчики.

Після екскурсії до сільських дитячих садків очільниці дошкільних навчальних закладів міста та Дружелюбівки зустрілися із міським головою та обговорили спільний план подальших дій. Міський голова Василь Поліщук повідомив, що вже на наступній сесії міської ради з міського бюджету спрямують перші п'ятсот тисяч гривень на потреби дошкільної освіти. В свою чергу очільниці дошкільних закладів мають скласти списки потреб їх закладів та визначити пріоритетні завдання, які потребують першочергового вирішення.

Дошкільний навчальний заклад в Бережанах

Дошкільний навчальний заклад в Глинську