Калинівчани одягнули вишиванки та вийшли на центральну площу міста, щоб відсвяткувати День вишиванки
Вишиванка – це не лише український символ та красиве національне вбрання, але й оберіг. Таке вже звичне для українців вбрання має настільки важливе значення, що його важко переоцінити. Вишиванку ніколи не створювали просто так. Ще із сивої давнини у неї вкладали частинку себе, а символи, нитки, тканину та навіть день для роботи – ретельно обирали.
У наш час вишиванка стала улюбленим одягом, її одягають на свята та на урочисті події. І ось уже 15 рік поспіль в Україні святкують День вишиванки. З нагоди свята з ранку на центральній площі міста розпочалось святкове дійство – мистецький арт-проєкт «Вишивана доля моя калинова», який підготували працівники Центру культури і дозвілля Калинівської міської ради.
-Свято триватиме впродовж усього дня, — каже директорка Центру культури і дозвілля Марія Шелешко. – Ми так спланували, щоб не було великого скупчення людей, а глядачі змінювалися. Запросили на свято творчі колективи, які розважатимуть глядачів та даруватимуть їм гарний настрій.
Кожен охочий може залишити на пам'ять про свято фотознімок, переглянути добірку літератури, яка познайомить з українськими традиціями, історією вишивки, схемами вишивок, яку підготували працівники Публічної бібліотеки. Першими фотосесії у вишиванках зробили працівники культури, до них приєдналися калинівчани та гості міста, які прийшли на свято у вишиванках.
А на імпровізовану сцену першими вийшли народний ансамбль «Кумасеньки», працівники Центру культури і дозвілля, творчі колективи та аматори сцени з Лісової Лисіївки, Бережан, Писарівки.