Калинівчани, які виховують дитину з особливостями розвитку, можуть звернутися за послугою раннього втручання

Дата: 13.05.2021 09:53

Фото без опису

Батьки, які виховують дитину (дітей) з особливостями розвитку можуть звернутися за послугою раннього втручання до працівників комунального закладу «Вінницький обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій».

Причиною для звернення можуть бути:

• порушення у розвитку, або ризик їх виникнення;
  • встановлений діагноз, який супроводжується затримкою в розвитку, незалежно від ступеня важкості;
  • встановлена інвалідність, незалежно від діагнозу;
  • затримка в розумовому, моторному, соціально-емоційному,
  • комунікативному розвитку;
  • якщо маєте питання щодо розвитку своєї дитини;
  • хвилюєтесь, що ваша дитина відрізняється від однолітків, або вам про це говорить педіатр, чи вихователь дитячого садка.

Фахівці раннього втручання (логопед, психолог, лікар, фізичний реабілітолог) проведуть всебічну оцінку розвитку дитини, нададуть кваліфіковану консультацію; запропонують супровід сім'ї — щотижневі зустрічі з фахівцями в зручному для вас та дитини середовищі (вдома, або в Центрі).

Раннє втручання – це система комплексної міждисциплінарної допомоги дітям від народження до 4 років з порушенням здоров’я і розвитку, спрямована на розвиток дитини, нормалізацію життя сім’ї, профілактику інвалідизації і попередження інституалізації дітей.

У 2019 році Вінницька область приєдналася до проєкту «Створення системи надання послуги раннього втручання для забезпечення розвитку дитини, збереження її здоров’я та життя».

У 2020 році сформовано команду фахівців раннього втручання, які пройшли навчання на базі Благодійного Фонду «Інститут раннього втручання» (Харків). Це міждисциплінарна команда, до її складу входять: лікар, фізичний реабілітолог, психолог, спеціаліст з комунікації (логопед), соціальний педагог, координатор. Окрім професійних знань вузької спеціальності, кожен спеціаліст володіє міждисциплінарними знаннями суміжних спеціальностей, які допомагають у роботі з сім’єю.

Послуга надається безкоштовно, офлайн (з дотриманням карантинних вимог) та онлайн.
Запис на консультацію здійснюється за номером телефону: 0675457720 (понеділок - п’ятниця з 9.00 до 17.00) або email: obriy.real.rv@gmail.com.