У Калинівці відбувся мітинг-реквієм «День миру та єднання, і перемога в тій страшній війні»
Зважаючи на складну епідеміологічну ситуацію, святкові заходи, присвячені Дню пам’яті та примирення та Дню перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, проходять у Калинівській громаді без участі великої кількості людей та з дотриманням протиепідемічних вимог. 7 травня у Калинівці відбувся мітинг-реквієм «День миру та єднання, і перемога в тій страшній війні», у якому взяли участь представники влади, військовослужбовці, учасники АТО та громадськість.
Хвилиною мовчання учасники зібрання вшанували пам'ять полеглих в роки Другої світової війни героїв, ветеранів, які вже відійшли у вічність, та поклали квіти до підніжжя пам’ятника загиблим в роки Другої світової війни.
Нагадаємо, що Друга світова війна – глобальний військовий конфлікт в історії Землі та причина найбільших трагедій ХХ століття. У війні взяли участь 80% людства, бойові дії велися 2/3 існуючих на той момент держав. Війна розпочалася 1 вересня 1939 р. із вторгнення військ нацистської Німеччини до Польщі, а завершилася 2 вересня 1945 р. із беззастережною капітуляцією Японії.
Під час війни були здійснені найбільші в історії злочини проти людства (зокрема Голокост), а також вперше і востаннє використана в бою атомна зброя. До армій ворожих сторін було залучено понад 110 млн. солдат, загальні втрати військових та цивільного населення складають від 50 до 85 млн. осіб.
Україна зазнала великих втрат внаслідок війни. Під час бойових дій та в полоні загинуло 3-4 млн. військових, підпільників і цивільних, 4-5 млн. цивільних загинуло через окупаційний терор та голод в тилу, до 5 мільйонів жителів були евакуйовані або примусово вивезені до Росії та Німеччини, частина з яких не повернулася. Загалом безповоротні втрати України (українців та інших народів) склали 8-10 млн. осіб. Матеріальні збитки становили 285 млрд. тогочасних рублів. Внаслідок бойових дій постраждало понад 700 міст та містечок, 5,6 тис. мостів, 28 тис. сіл, 300 тис. господарств.