У Калинівці відбулися штабні тренування, на яких відпрацьовували дії при загрозі або виникненні надзвичайної ситуації на калинівському арсеналі
19 квітня під головуванням Калинівського міського голови – голови комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Василя Поліщука та за участю заступника директора департаменту з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами облдержадміністрації Сергія Дев’ятого, заступника голови Хмільницької райдержадміністрації Богдана Зубчика, членів комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, евакуаційної комісії та спеціалізованих служб відбулися штабні тренування «Дії органів управління та сил спеціалізованих служб цивільного захисту громади та району з організації евакуації населення при загрозі або виникненні надзвичайної ситуації на арсеналі зберігання ракет та боєприпасів Міністерства оборони України».
-Події 2017 року навчили нас як потрібно діяти у надзвичайних ситуаціях. Досвід показує, що у скрутні хвилини українці об’єднуються, згуртовуються. Багато людей, підприємців, перевізників допомагали тоді нам. У нас не було паніки, усі працювали злагоджено та зібрано, - звернувся до учасників навчання Калинівський міський голова Василь Поліщук. – Краще, щоб такі ситуації більше не виникали, але, в разі виникнення надзвичайної ситуації, ми маємо чіткий алгоритм дій, якого повинні дотримуватися і який ми сьогодні відпрацьовуватимемо.
Розпочалися тренування зі спільного засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій та евакуаційної комісії під час якого учасники навчання вислухали доповіді керівників спеціалізованих служб про забезпечення, у разі необхідності, громади транспортом для евакуації населення, медичною допомогою, харчуванням та охороною громадського порядку.
-Під час вибухів на арсеналі у 2017 році ми побачили наскільки проблематично було членам спеціалізованих служб повернутися у місто та приступити до виконання своїх обов’язків. Тому пропоную виготовити перепустки, які дозволять в’їзд у місто, у разі виникнення надзвичайної ситуації, — запропонував голова комісії з питань евакуації Микола Господарець. – А також визначити соціальних працівників та психологів, які б проводили роз'яснювальну роботу з населенням, допомагали б мешканцям громади подолати страх та паніку.
У разі виникнення вибухів боєприпасів та їх детонації в зону суцільного ураження на території громади потрапляють чотири населених пункти – Калинівка, Павлівка, Сальник та Мізяківська Слобідка, в яких проживає понад двадцять тисяч громадян, в тому числі двадцять осіб з обмеженими можливостями пересування.
Рішенням виконавчого комітету для організації евакуаційних заходів в громаді створено 6 збірних пунктів евакуації – три в Калинівці, два – в Павлівці та один – в Сальнику. Для проведення раптової евакуації з початком вибуху боєприпасів створено три пункти посадки в автотранспорт в місцях масового скупчення людей – в районі машзаводу та залізничного вокзалу в Калинівці, на автобусній зупинці біля церкви в Павлівці. Захист населення, яке проживає в десятикілометровій зоні можливого ураження, відбуватиметься шляхом укриття в захисних спорудах — підвалах, погребах тощо.
Також розроблено 11 приймальних пунктів евакуації в Заливанщині, Черепашинцях, Барежанах, Глинську, Нападівці, Радівці, Лемешівці, Люлинцях, Уладівському, Новій Греблі та Дружному.
Як працюють пункти збору та прийому евакуйованих учасники навчань ознайомилися на прикладі збірного пункту №3, який розгорнули у приміщенні Центру культури та дозвілля, та пункті прийому евакуйованих №7, що у Лемешівці.
В обох пунктах облаштовані медичні пункти, в яких медичну допомогу мешканцям громади надаватимуть лікарі та медичні сестри, кімнатами матері та дитини, а також залучені спеціалісти, які мають керувати ходом евакуації та прийомом евакуйованих, забезпечуватимуть евакуйованих продуктами харчування та товарами першої необхідності.
-Ми провели сьогодні плановий захід. І я вважаю, що ваші працівники відповідально віднеслись до цього. Були незначні, несуттєві розбіжності, на які ми звернемо вашу увагу, — підбив підсумки навчань заступник директора департаменту з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами облдержадміністрації Сергій Дев’ятий. – Досвід 2017 року показав нам, що краще дути на холодну воду, ніж потім гнати і нічого не знати.