Пенсіонери Вінниччини отримають у грудні перерахунок пенсійних виплат у зв'язку зі зміною прожиткового мінімуму

Дата: 09.12.2020 14:13

Фото без описуЩодо перерахунку пенсій з 1 грудня 2020 року детально проінформувала начальник Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області Олена Корчака.

Так, станом на 1 грудня 2020 року у Вінницькій області проживає 453,2 тис. пенсіонерів.

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» прожитковий мінімум для непрацездатних громадян з 01.12.2020 року зріс з 1712 грн до 1769 грн. Загальне підвищення прожиткового мінімуму з початку року становить 8%.

Отже, будь-яка пенсійна виплата не може бути меншою ніж 1769 грн. Виключенням може бути пенсія по втраті годувальника, призначена на двох і більше утриманців.

«Головним управлінням Пенсійного фонду України у Вінницькій області проведено, передбачений діючим законодавством, перерахунок пенсійних виплат індивідуально по кожній пенсійній справі в автоматичному режимі. Виходячи із нового розміру прожиткового мінімуму перераховано: непрацюючим пенсіонерам мінімальні розміри пенсії за віком (1769 грн) та доплату за понаднормовий стаж», - зазначила Олена Корчака.

Також збільшені розміри надбавок, підвищень до пенсій, які визначаються, виходячи з розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, ветеранам війни, жертвам нацистських переслідувань, донорам та надбавку за понаднормовий стаж.

Також суттєво збільшені мінімальні пенсійні виплати особам з інвалідністю внаслідок війни та учасникам бойових дій:

інвалідам І групи (650%) – 11498,50 грн.,
інвалідам ІІ групи (525%) – 9287,25 грн.,
інвалідам ІІІ групи (360%) – 6368,40 грн.,
учасникам бойових дій (165%) – 2918,85 грн.;

та мінімальні пенсійні виплати особам з інвалідністю щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою:

інвалідам І групи (285%) – 5041,65 грн.,
інвалідам ІІ групи (255%) – 4510,95 грн.,
інвалідам ІІІ групи (225%) – 3980,25 грн.

Підвищення отримали 241,8 тис. пенсіонерів Вінниччини, або 53,4% від їх загальної кількості. Середній розмір підвищення - 32,91 грн.

Додаткові видатки на фінансування перерахунку пенсій склали 8 млн грн. В результаті чого, місячна потреба у коштах на виплату пенсій за грудень зросла і становить 1358,3 млн грн.

Пенсійні виплати здійснюються банківськими установами та підприємствами поштового зв’язку з 4 по 25 грудня поточного року.