Пошук

Вакцинація під час пандемії COVID-19

Дата: 29.10.2020 16:03
Кількість переглядів: 380

Фото без описуВже понад сім місяців Україна живе в умовах карантину, пов’язаного із пандемією коронавірусної хвороби. В повсякденному житті кожного українця сталося багато змін, про які ще рік тому він і уявити собі не міг. Карантинні заходи і рекомендації наклали глибокий відбиток на наше повсякдення. Постало багато питань, на які важко дати однозначні відповіді.

Одним із таких питань є вакцинація дітей і дорослих від інфекційних хвороб, проти яких вже давно існують вакцини, і які включено до національного календаря профілактичних щеплень.

Нагадуємо, що в Україні таких хвороб нараховується – 10 і їх ще називають вакцинокерованими інфекціями (туберкульоз, гепатит В, поліомієліт, дифтерія, правець, кашлюк, гемофільна інфекція, кір, паротит та краснуха).

Взагалі у період епідемії вакцинація не проводиться, але це стосується так званих «керованих епідемій», як, наприклад, грип, де епідемія не триває довше 2-х, 3-х місяців. Наразі система охорони здоров’я і наука не можуть дати відповідь, скільки триватиме епідемія коронавірусної хвороби, але вже зрозуміло, що рахунок йтиме на роки.

Якщо весь цей час не щеплювати дітей проти вакцинокерованих інфекцій, прошарок нещеплених зросте до такої критичної величини, що почнеться некероване розповсюдження тих інфекцій, про які людство стало забувати. Ми знову згадаємо, що таке поліомієліт, правець, дифтерія, кір, кашлюк та інше.

Отже, згідно із рекомендаціями ВООЗ, будь-яке переривання планової імунізації призведе до підвищення спалахів вакцинокерованих інфекцій. Це стане критичним навантаженням на систему охорони здоров’я, яка і так «виснажена» коронавірусною інфекцією.

Чому люди зараз «бояться» щеплюватися? Переважно відповідають, що бояться заразитися коронавірусною інфекцією під час відвідування медзакладів, або що щеплення знижує імунітет, і він не спрацює при контакті з коронавірусом.  

Дійсно, при численних контактах із оточуючими збільшується ризик захворіти, але при виконанні певних умов, цей ризик можливо наблизити «до нуля». А умови наступні:

- Уникати створення черг, скупчення в кімнатах очікування, заздалегідь планувати графік консультаційних прийомів та вакцинації.

- Розмежовувати потоки пацієнтів (організовувати окремі входи), визначити певні години для планової вакцинації.

- Приміщення, де проходить вакцинація мають бути добре вентильованими, соціальна дистанція між людьми не менше 1,5 – 2 метри.

- Забезпечити дотримання гігієни рук, наявність спиртовмісних дезінфекторів, категоричне дотримання маскового режиму та інше.

Що стосується навантаження на імунітет людини при плановій вакцинації, то доказовою медициною доведено, що це навантаження є у здорової людини мінімальним і абсолютно неспівмірним із, наприклад, контактом із будь-якою вірусною чи бактеріальною інфекцією.

Отож, вибір має бути на користь планової вакцинації при дотриманні вищеперерахованих умов.

В Калинівській центральній амбулаторії загальної практики - сімейної медицини дані умови виконуються, тому ми запрошуємо вас та ваших дітей на вакцинацію.

Сімейний лікар надасть всю детальну інформацію у кожному конкретному випадку.

Додатково рекомендуємо щепитися від сезонного грипу, вакцина від якого вже з’явилася в Калинівській аптечній мережі. У цьому році дана вакцинація актуальна, як ніколи раніше.

 

Адміністрація КП «Калинівський міський центр ПМСД».


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь