Яким буде навчальний 2020/2021 рік у школах Калинівської громади
Незабаром початок нового навчального року, і вже з 21 серпня фахівцями Калинівського районного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області розпочнеться комісійний огляд закладів загальної середньої освіти Калинівської міської ОТГ з метою визначення ступеню їх готовності до роботи в умовах адаптивного карантину, який засвідчуватиметься Актом готовності закладу загальної середньої освіти до нового навчального року.
Заходи, спрямовані на запобігання ускладненню епідемічної ситуації в закладах загальної середньої освіти, визначені постановою Головного державного санітарного лікаря України від 30 липня 2020 року №42 "Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах освіти в період карантину в зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)".
Для виконання зазначених у вказаній постанові протиепідемічних заходів на 64 (позачерговій) сесії Калинівської міської ради 7 скликання, яка відбулась 13 серпня, з бюджету Калинівської міської ОТГ було виділено додатково кошти в сумі 196 500 грн на вересень 2020 року для придбання медичних масок, рукавичок, дезінфікуючих засобів та термометрів у заклади загальної середньої освіти м. Калинівка та с. Дружелюбівка.
Також було виділено кошти в сумі 105 500 грн на серпень-вересень 2020 року для придбання медичних масок, рукавичок, дезінфікуючих засобів у заклади дошкільної освіти Калинівської міської ОТГ.
Отже, які ж саме заходи безпеки мають бути передбачені в школах вже з 1 вересня?
- Перший день у школі буде без традиційного свята першого дзвоника. В зв'язку з діючими обмеженнями на проведення масових заходів святкування відбуватимуться в межах класу, бажано на відкритому повітрі.
- Вхід учнів до школи буде здійснюватись по розроблених маршрутах, мають бути задіяні усі входи/виходи. Допуск в приміщення школи батьків заборонено.
- На кожному вході мають бути обладнані місця для обробки рук антисептичними засобами, користуватись якими діти мають під наглядом персоналу школи.
- Перед початком роботи буде проводитись температурний скринінг всім працівникам, а учнів мають опитувати щодо їх самопочуття та наявності симптомів респіраторної хвороби.
- Усіх працівників навчального закладу необхідно забезпечити 5-денним запасом засобів індивідуального захисту із розрахунку 1 захисна маска на 3 години роботи. Також передбачено проведення інструктажу для працівників щодо правил використання засобів індивідуального захисту.
- Учнів захисними масками мають забезпечити батьки. Захисні маски дітьми можуть не використовуватись під час проведення занять у навчальних аудиторіях, а от під час пересування приміщеннями використання масок є обов’язковим.
- Збір використаних засобів індивідуального захисту має відбуватись в окремі відповідно промарковані контейнери (урни) з кришками та спеціальними поліетиленовими пакетами.
- Для полегшення організації двостороннього руху коридорами на підлогах має бути нанесена розмітка.
- В школах необхідно мінімізувати пересування учнів між навчальними кабінетами шляхом проведення занять впродовж дня в одній і тій самій аудиторії. Після кожного заняття необхідне провітрювання приміщення протягом 10 хвилин. Деякі уроки будуть проводитись на відкритому повітрі.
- Санітарні кімнати повинні бути забезпечені рідким милом, антисептичними засобами та паперовими рушниками (або електросушарками для рук).
- Після проведення занять у кінці зміни/робочого дня забезпечити проведення вологого прибирання із дезінфекцією усіх поверхонь.
- Медичні пункти мають бути забезпечені необхідним обладнанням та медикаментами.
- Необхідно виділити окреме приміщення для тимчасової ізоляції учнів з ознаками гострої респіраторної хвороби.
- Відстань між столами в обідній залі шкільної їдальні має становити не менше 1,5 м, а розміщення за столом – не більше 4 осіб.
- Чергування учнів в обідній залі не дозволяється, а от черговий вчитель має здійснювати заходи для попередження скупчення дітей перед входом до обідньої зали та в ній.
- Працівники їдальні, які видають страви або здійснюють розрахунок, повинні бути забезпечені засобами індивідуального захисту.
До початку роботи всі працівники харчоблоку повинні пройти медичний огляд згідно вимог наказу МОЗ України № 280 від 23 червня 2020 року “Щодо організації проведення обов’язкових профілактичних медичних оглядів працівниками окремих професій, виробництв і організацій, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб”.
Обов’язковою вимогою є проведення лабораторних досліджень води питної централізованого водопостачання на відповідність вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10 за мікробіологічними та санітарно-хімічними показниками.
Детальніше ознайомитись з рекомендаціями щодо організації роботи закладів загальної середньої освіти у 2020/2021 навчальному році можна за посиланнями:
https://osvita.ua/legislation/Ser_osv/75559/