Рекомендації щодо проходження профілактичних оглядів школярів Калинівської міської ОТГ

Дата: 14.08.2020 15:42

Фото без описуШановні мешканці Калинівської міської об’єднаної територіальної громади!

Повідомляємо, що традиційно липень і серпень кожного року є основними місяцями для проходження профілактичних оглядів школярів, яких наразі є 2 563 дитини, що в основному здійснюється силами амбулаторії загальної практики сімейної медицини Калинівського міського центру первинної медико-санітарної допомоги.

Попри цьогорічну ситуацію із COVID-19 і введеним карантином наша установа відновила і проводить ці медичні огляди.

Перш ніж пройти профілактичний огляд у сімейного лікаря, школяр має пройти долікарське спостереження в оглядовому кабінеті Калинівської амбулаторії ЗПСМ. На період масового проходження профілактичного огляду в нашій установі відкрито додатково ще 2 оглядових кабінети, у яких кожна дитина має пройти ряд скринінгових обстежень (антропометрія, гострота зору і слуху, електрокардіографія, загальні аналізи крові та сечі).

Для якісного проведення цього огляду потрібен певний час, що й призводить до скупчення дітей і батьків біля нашого закладу. Але на прилеглій території центральної амбулаторії ЗПСМ облаштовано зону відпочинку та очікування для пацієнтів, де є в наявності 8 зручних лавочок і альтанка.    При відповідальному ставленні до свого здоров’я, у людей є можливість чекати своєї черги без будь-якого скупчення.

Ще раз наголошуємо, що для зменшення черг адміністрацією центру ПМСД відкрито три долікарських оглядових кабінети. Черг до сімейних лікарів практично немає.

Направлення на проходження лабораторного обстеження і в долікарські кабінети проводяться співробітниками реєстратури та сімейними медичними сестрами без черги.

Після отримання результатів скринінгових обстежень попередній запис на прийом до сімейного лікаря проводиться на наступний день.

Враховуючи пандемію COVID-19, вкотре нагадуємо правила поведінки:

• обмежуйте контакти з людьми та використовуйте захисну маску;
  • під час кашлю чи чхання прикривайте рот і ніс зігнутим ліктем чи одноразовою серветкою, після чого викиньте серветку та вимийте руки;
  • дотримуйтесь соціальної дистанції з оточуючими людьми;
  • без нагальної потреби не відвідуйте місця скупчення людей;
  • віддавайте перевагу спілкуванню телефоном і он-лайн;
  • регулярно мийте руки з милом, провітрюйте приміщення, робіть вологе прибирання.

Бажаємо всім міцного здоров’я і терпіння під час проходження профілактичних оглядів.

Адміністрація Калинівського міського центру первинної медико-санітарної допомоги.