16 липня - 30-а річниця від дня прийняття Декларації про державний суверенітет України

Дата: 16.07.2020 14:07

16 липня 1990 року Верховна Рада Української РСР ухвалила Декларацію про державний суверенітет України, якою було проголошено державний суверенітет України як «верховенство, самостійність, повноту і неподільність влади Республіки в межах її території та незалежність і рівноправність у зовнішніх стосунках».

Документ став важливим кроком українського народу на шляху до самостійного політичного й економічного розвитку.

Базові положення Декларації стали основою законодавчих актів державного значення – Конституції та законів України. Було розпочато сучасний конституційний процес.

Ухвалення цього документа стало ключовим кроком для відновлення історичної справедливості, відродження української державності як втілення ідеї соборності українського народу та його земель. Це стало початком, своєрідною точкою відліку відновлення державної незалежності України загалом. Документ створив правові передумови для ухвалення 24 серпня 1991 року Акта проголошення незалежності України.

Продовжуючи тисячолітню традицію державотворення в Україні, 30 років тому ми обрали самостійне майбутнє. Українська незалежність стала спільною перемогою багатьох поколінь наших предків, результатом боротьби за національну ідентичність та власне місце на політичній карті світу.

Події останніх років яскраво свідчать, що нашу незалежність необхідно боронити. Сьогодні ми знову зі зброєю у руках захищаємо наше право бути господарями на власній землі, творити сучасну, вільну і суверенну європейську державу. Кращі сини й доньки України захищають державний суверенітет та територіальну цілісність від ворожих посягань.

Схиляємо голови перед світлою пам’яттю тих, хто віддав своє життя за мирне майбутнє та незалежність нашої держави.

Бережімо право жити на вільній рідній землі, яке століттями виборювали наші предки дуже високою ціною.

Єднаймося, бо лише разом ми сильні!

Слава Україні! Героям слава!