Поетапне відновлення роботи закладів дошкільної освіти Калинівської міської ОТГ

Дата: 02.06.2020 17:29

На виконання Постанови Головного санітарного лікаря України від 21.05.2020 року №25 «Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)», Рішення Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Калинівської райдержадміністрації від 22.05.2020 №15-1 відділом освіти Калинівської міської ради було проведено нараду керівників закладів дошкільної освіти, в якій також взяли участь фахівці відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Калинівського районного управління ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області Трофімова Г.І. та Скорощук М.Н.
Відповідно до прийнятого рішення дозвіл на початок роботи отримають ті заклади дошкільної освіти (ЗДО), які виконають вимоги Комісії ТЕБ (вказані нижче) та пройдуть комісійне обстеження фахівцями Держпродспоживслужби та відділу освіти:

1. Проходження працівниками ЗДО тесту на COVID-19 у зв’язку із забороною чергових медичних оглядів та з метою мінімізації ризику захворювання вихованців.
2. Наявність у закладі не менше двох приладів дистанційного вимірювання температури тіла.
3. Окремий вхід/вихід для кожної групи дітей.
4. Забезпечення ЗДО медичним працівником.
5. Наявність ізолятора для виявлених хворих.
6. Забезпечення працівників медичними масками з розрахунку одна на дві години роботи, запас на 5 днів.
7. Забезпечення працівників медичними гумовими рукавичками.
8. Забезпечення у достатній кількості спиртовмісними антисептиками та дозаторами для їх використання надворі та всередині приміщень.
9. Використання для дітей та персоналу тільки одноразових (паперових) рушничків. (Заборона використання багаторазових тканинних рушників, п. 6 Постанови)
10. Наявність окремих контейнерів для нейтралізації та утилізації використаних засобів індивідуального захисту.
11. Угода про утилізацію засобів індивідуального захисту.
12. Довідка з місця роботи про зайнятість кожного з батьків.

Станом на 2 червня усі дитячі садочки забезпечені необхідною кількістю засобів індивідуального захисту, антисептиками, термометрами, одноразовими (паперовими) рушничками, дезінфікуючими засобами, на придбання яких відповідно до рішення 60 сесії Калинівської міської ради 7 скликання від 28 травня 2020 року №89 було виділено кошти в сумі 81 873 грн.
Також встановлено окремі контейнери для нейтралізації та утилізації використаних засобів індивідуального захисту, проведено обстеження якості питної води.
В ЗДО №1 та ЗДО №7 відібрано аналізи на виявлення антитіл до COVID-19, завтра будуть відібрані аналізи в ЗДО №5 та ЗДО №6.

Відновлення роботи ЗДО почнеться поетапно:
- з 04.06.2020 року – ЗДО №1 та ЗДО №7;
- з 10.06.2020 року – ЗДО №5 та ЗДО №6.
Про терміни відновлення роботи інших закладів дошкільної освіти громади буде повідомлено додатково в зв’язку із завершенням запланованих на літній період ремонтних робіт.