Дата: 30.04.2020 15:44

Фото без описуФото без описуФото без описуКомунальні служби міста продовжують боротьбу із стихійними сміттєзвалищами на території Калинівської міської ОТГ. Вже майже тиждень працівники КП «Благоустрій міста Калинівка», КП «Житловик» м. Калинівка із залученням спецтехніки прибирають великі несанкціоновані сміттєзвалища біля старого нефункціонуючого полігону для складування сміття поблизу автодороги «Стара Гута-Калинівка-Турбів».

Попри всі застереження та заборони вивезення сміття на старе сміттєзвалище, деякі недобросовісні мешканці громади потай, в обхід створених перепон для заїзду на прилеглу до нього територію, самовільно заїжджають по людських городах та викидають там всякий непотріб, утворюючи численні смітники.

Ми звикли сварити можновладців та нарікати на комунальників, не дивлячись на себе. Позбувшись сміття чи то в посадці, чи в лісі, чи на узбіччі, чи біля закритого сміттєзвалища, та радіючи, що не спійманий – не злодій, ми не думаємо, яку непоправну шкоду завдасть екосистемі та нашому ж здоров’ю організований нами стихійний смітник. Адже небезпечні речовини із таких сміттєзвалищ безперешкодно потрапляють та отруюють ґрунти і води, а ми потім нарікаємо на якість питної води в колодязях та свердловинах. Несанкціоновані сміттєзвалища  є джерелом таких парникових газів як метан, що утворюються через природні процеси розкладання органічних відходів.

Але для більшості - то дрібниці, головне ж позбутися сміття, і байдуже, де і як.

Давайте припиняти це дикунство, будьмо милосердними до природи! Адже її помсту вже відчуває кожен з нас.