Звернення головного державного санітарного лікаря Вінницької області Валентини Зайцевої до мешканців Вінниччини

Дата: 31.03.2020 11:09

Фото без опису25 березня 2020 на території України уряд запровадив режим надзвичайної ситуації, терміном на 30 днів – до 24 квітня 2020 р.

Надзвичайна ситуація — це спеціальний тимчасовий правовий режим, що виникає через порушення нормальних умов життя і діяльності людей через аварію, катастрофу, стихійне лихо або епідемію. Під час надзвичайної ситуації влада, а особливо служби цивільного захисту працюватимуть посилено, у спеціальному режимі, буде посилена охорона громадського порядку, інформування громадян, дезінфекція об’єктів та територій, санітарно-гігієнічні протиепідемічні заходи.

Керівництво Вінниччини, як обласне так і міське роблять все можливе і неможливе для запобігання поширення коронавірусної інфекції на території нашої області, обмежувальні заходи на сьогодні вкрай необхідні.

Під час карантину через спалах COVID-19 кожен з нас потенційно може інфікуватись. Тому кожен раз, виходячи з дому пам’ятайте - ви наражаєте на небезпеку не тільки себе, а й інших людей, особливо своїх рідних і близьких

В даний час потрібно самоізолюватись та виходити з дому тільки в разі нагальної потреби. Переконливо прошу максимально зменшити виїзди за межі населених пунктів та користування міжміськими маршрутами.

Пам’ятайте, що залишаючись вдома ви знижуєте ризик зараження себе та своїх близьких.

Найпростіші заходи профілактики допоможуть знизити ризик зараження:

1. Мийте руки з милом протягом 30 секунд або використовуйте дезинфікуючий засіб для рук на спиртовій основі, котрий містить понад 60% спирту. Робіть це щоразу, коли ви повертаєтеся додому.
  2. Уникайте близьких контактів. Дотримуйтесь дистанцію не менше 1,5  метрів від оточуючих.
  3. Не торкайтеся руками до очей, носа, рота.
  4. Використовуйте дезинфікуючі серветки та одноразові рукавички  в магазинах, коли вони є в наявності.
  5. Мийте поверхні із засобами дезінфекції.
  6. Використовуйте маску, під час відвідування магазину або аптеки.
  7. У випадку підозри на захворювання негайно телефонуйте до сімейного лікаря. Говорять лікарям тільки правду, не приховуючи жодної інформації. Пам’ятайте, що своєчасне звернення до лікаря рятує життя.

Наполегливо прошу обмежити всі контакти, навіть в колі найближчих друзів, відкладіть будь-які святкування.

Вірю у ваше відповідальне ставлення до серйозності проблеми. Знаю, що разом ми можемо подолати будь-які виклики.

Будьте свідомі, будьте здорові!