Ситуація із захворюваністю на грип та ГРВІ

Дата: 13.02.2020 12:08

Фото без описуПрофілактиці грипу та ГРВІ в усіх країнах світу приділяють величезну увагу, адже саме ці хвороби є лідерами серед інфекційних захворювань. Так, на частку грипу та ГРВІ в Україні припадають не менше 90% випадків усіх інфекційних захворювань. Щорічно кожну шосту людину ці хвороби вкладають у ліжко. Іноді через індивідуальні особливості організму або через недотримання основних правил поведінки лікування, грип і ГРВІ спричиняють ускладнення.

ГРВІ (гостра респіраторна вірусна інфекція) - це не одна хвороба, а ціла група гострих вірусних захворювань, що передаються повітряно-крапельним шляхом і уражають переважно верхні дихальні шляхи.

Грип – це теж гостре вірусне інфекційне захворювання, яке займає особливе становище в цій групі. Грип характеризується появою гострого респіраторного синдрому з переважанням трахеобронхіту, вираженою інтоксикацією, гарячкою. Ці симптоми схожі зі звичайною ГРВІ, але грип може викликати серйозні ускладнення у вигляді набряку легень, серцевої недостатності. Іноді до інфікування вірусом приєднується бактеріальна інфекція у вигляді бронхіту та пневмонії. Джерелом інфекції є хвора людина. Інфікування  може відбутися повітряно-крапельним шляхом. Перші симптоми інфікування грипом можуть проявитися в інтервалі від декількох годин до 3-4 днів після такого контакту.

Симптоми грипу: висока температура, біль у горлі, головний біль, кашель, утруднене дихання, біль у м’язах.

Вірус грипу має дуже високий ступінь агресивності, захворіти на нього може людина з будь-якої соціальної групи. Однак, ймовірність захворіти на грип значно вища для дітей, людей похилого віку, а також вагітних жінок.

Як повідомляє лікар з загальної гігієни Відокремленого структурного підрозділу Калинівського міжрайонного відділу лабораторних досліджень ДУ «Вінницький обласний лабораторний центр МОЗ України» Катерина Солоненко, в Калинівському районі з початку 2020 року зареєстровано 1571 випадок ГРВІ, з них - 1011 дітей, та 5 випадків грипу, з них - 2 дітей.

З метою профілактики грипу та ГРВІ в період зростання захворюваності необхідно вживати наступних заходів:

-  уникайте контакту з особами, які мають симптоми грипу;

-   обмежте своє перебування в місцях великого скупчення людей;

-   якомога частіше провітрюйте приміщення;

-   намагайтеся не торкатися очей, носа, рота немитими руками;

-   уникайте обіймів, поцілунків ;

-   прикривайте ніс і рот при чханні, частіше мийте руки.

Однак, найкращим засобом, що забезпечує повноцінну та високоефективну профілактику грипу, є вакцинація.