Будьте обережні з вогнем!

Дата: 04.12.2019 16:43

Фото без описуШановні мешканці громади!

З настанням опалювального періоду спостерігається різке збільшення кількості пожеж. Пожежі виникають на підприємствах, установах, в житловому секторі та призводять до нанесення значних матеріальних збитків державі та громадянам, не рідко - до травмування та загибелі людей. За інформацією обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій в осінньо-зимовий період 2018-2019 років виникла 981 пожежа, під час яких загинуло 56 осіб, травмовано 26 осіб. Основні причини пожеж:

- експлуатація несправних опалювальних приладів;

- експлуатація неочищених димоходів та печей;

- відсутність металевого (притопкового) листа біля печі;

- використання побутових електронагрівальних приладів без негорючих теплоізоляційних підставок та в місцях (приміщеннях), де їх застосування заборонено;

- улаштування та експлуатація тимчасових електромереж.

З початку року на території Вінницької області зареєстровано 2204 пожежі, щоденно в середньому виникає 9 пожеж.

Під час пожеж загинула 51 людина, травмовано 28 людей. Аналізуючи причини пожеж, на яких загинули люди, слід відзначити їх найбільшу кількість від необережного поводження з вогнем (палінні) – 31 особа, 60,7% від загальної кількості загиблих, з них 15 в стані алкогольного сп’яніння;  порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації печей - 11 людей, або 21,5% від загальної кількості загиблих;  порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації електроустановок - 6 чоловік або 11,7% від загальної кількості загиблих; порушення правил пожежної безпеки при експлуатації побутових газових приладів - 2 особи або 3,9% від загальної кількості загиблих.

При виникненні пожежі необхідно негайно викликати вогнеборців за номером 101, адже кожна хвилина має вирішальне значення!

Пам'ятайте! Лише виконання елементарних правил пожежної та власної безпеки зможе зберегти ваше життя та майно від вогню.