Нарада за участю директорів загальнооосвітніх шкіл Калинівської міської об’єднаної територіальної громади
Як правильно, безпечно, якісно, а головне, смачно харчувати дітей у навчальних закладах, обговорювали сьогодні під час наради, яка відбулась в міській раді, директори загальнооосвітніх шкіл Калинівської міської об’єднаної територіальної громади та працівники відділу освіти міської ради. Проаналізувавши відгуки та пропозиції школярів щодо шкільного меню, міський голова Анатолій Шамалюк запропонував зробити гастрономічну революцію в системі шкільного харчування. Адже не всі діти полюбляють їсти в шкільних їдальнях, комусь смакує, а хтось відмовляється від запропонованих страв та купує в сусідніх магазинах те, що подобається, не замислюючись про користь чи шкоду. Саме тому нам необхідні радикальні зміни в старій системі харчування, ініціатором яких стала також і Перша леді України Олена Зеленська.
Дедалі більше шкіл, зокрема і Вінницької області, долучаються до Всеукраїнського проєкту «Нове шкільне харчування», який запровадив відомий кулінарний експерт та переможець кулінарного шоу «МайстерШеф» Євген Клопотенко. У його «Збірник рецептур страв для харчування дітей шкільного віку в організованих освітніх та оздоровчих закладах» входить 110 страв із різних країн світу, зокрема: бургери, кебаб з сиром, нагетси курячі, макарони, картопля з куркумою, млинці зі сметаною і повидлом, рис Паейя, салат з капусти з ароматною олією та салат із буряка та сухариків. До речі, борщ з чорносливом без капусти з меню Клопотенка, дуже подобається учням загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 м.Калинівка, який там уже готують. А учням загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів с.Дружелюбівка також смакують страви з цього збірника приготовлені в шкільній їдальні.
Начальник відділу освіти Леонід Мацера зазначив, що для впровадження нової системи харчування, необхідно модернізувати шкільні їдальні, зокрема встановити сучасне обладнання – лінії роздачі, де із мармідів, які зберігають їжу теплою і соковитою, діти обиратимуть те, що їм подобається. Також процес приготування і подачі страв вимагатиме більше часу та зусиль, тому стає питання у збільшенні кількості працівників їдальні.
За підсумками наради міський голова дав доручення керівництву освітянської галузі вивчити дане питання і запровадити нове шкільне харчування в максимально короткі терміни, а також гарантував всебічну підтримку та фінансування з місцевого бюджету, адже перехід на нове харчування в шкільних їдальнях не вимагає надто великих коштів та надприродних зусиль, головне – бажання керівників шкіл змінити підхід до організації дитячого харчування.