Жалобні заходи до Дня пам'яті жертв Голодомору
Напередодні Дня пам'яті жертв Голодомору, який відзначають щороку в четверту суботу листопада, біля пам'ятника жертвам Голодомору відбувся траурний мітинг-реквієм за участі керівництва міста, району, представників трудових колективів, навчальних закладів, громадськості, духовенства. Учасники скорботної ходи поклали до пам’ятника квіти, вшанували жертв Голодомору хвилиною мовчання та під час поминальної панахиди спільно помолились за упокій душ загиблих, які в тяжких муках та стражданнях згасли, як свічки, під час голодоморів в Україні.
Всесоюзна комуністична партія (більшовиків) та уряд СРСР у 1932-1933 роках організували штучний голод на території Української РСР та Кубані. Щоб унеможливити супротив українців становленню й утвердженню комуністичного тоталітарного режиму восени 1932 року комуністи розпочали спеціальну каральну операцію – масовий штучний голод. Унаслідок умисного утворення умов, несумісних із життям, за кілька місяців у 1932-1933 роках в Україні загинули мільйони людей. На жаль, страшні обставини злочину та свідома заборона ведення статистики смертності унеможливлюють встановлення точної кількості й вичерпного поіменного списку жертв.
У суботу, 23 листопада о 16.00 год., запаліть у своїх будинках свічку пам’яті з молитвою за жертвами Голодомору-геноциду, заподіяного проти українського народу в намаганні знищити українську національну ідентичність.