«Я маю право голосу»

Дата: 07.03.2019 08:05

Фото без опису

05.03.2019 року Працівники Калинівського РВ філії ДУ «Центр пробації» у Вінницькій області прийняли участь у круглому столі за участі  фахівців Калинівського бюро правової допомоги Ганною Мельниковою та Оленою Свірідою, тема якого «Я маю право глосу».

Відповідно статті 69 Конституції України – « Народне волевиявлення здійснюється через вибори, референдум та інші форми безпосередньої демократії» та оскільки невдовзі у нашій державі відбудуться чергові вибори президента України, актуальним є питання щодо виборчого права.

Під час зустрічі обговорено нормативні акти, які регулюють питання реалізації виборчого права громадян України, етапи виборчого процесу, особи які мають право приймати участь у виборах, а також умови реалізації даного права внутрішньо переміщеними особами, процедуру перевірки включення громадян до списків виборців.

Конституція і законодавство України чітко визначають коло суб'єктів, які мають право брати участь у виборах, всеукраїнських та місцевих референдумах.

Згідно з ст. 70 Основного Закону таким правом володіють тільки громадяни України, якщо вони досягли 18-річного віку і є дієздатними. Таким чином, не всі, хто проживає на території України, володіють активним (правом обирати) і пасивним (бути обраним) виборчим правом і правом брати участь у референдумах. Це право належить тільки дієздатним громадянам. Виборче право, право брати участь у всеукраїнських референдумах – це найважливіші форми участі громадян в управлінні державними справами.

Мета заходу -  поширення інформації щодо реалізації виборчого права громадян.

Юлія Заїченко

Провідний інспектор Калинівського РВ

філії ДУ «Центр пробації» у Вінницькій області.

Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)