Калинівський районний будинок культури став Центром культури та дозвілля
На 3 сесії Калинівської міської ради депутати прийняли рішення про перейменування Калинівського районного будинку культури на Центр культури та дозвілля. Але назва — не єдина зміна, яка очікує на працівників культури Калинівської громади.
-Найголовніша зміна — це те, що до нашого Центру приєдналися усі двадцять дев’ять закладів клубного типу, які раніше були на утриманні сільських рад, — каже директорка Центру культури і дозвілля Марія Шелешко. — Для працівників культури Калинівщини це об’єднання пройшло безболісно, у порівнянні із іншими районами, де відбулося значне скорочення. Ми прийняли усі двадцять дев’ять клубних закладів й зберегли 19 народних та зразкових колективів, які у нас були до цього.
Завдячуючи великій роботі з відбудови сільських закладів культури, яку впродовж останніх років проводила Калинівська районна рада, майже всі клубні заклади відремонтовані і вони мають належне технічне оснащення.
-Проблемними залишаються Мізяківський, Дружненський та Дружелюбівський підрозділи, де клубні приміщення потребують капітального ремонту. У Лемешівці взагалі немає клубу, але там вся робота сконцентрована у Малокутищанському закладі культури, працівники якого організовують концерти для жителів Лемешівки та Малих Кутищ, — продовжує Марія Шелешко. — Те, що наші працівники культури тепер працюють у належних умовах, які для них створили впродовж останніх років, стимулює їх до роботи, пошуку нових ідей. Дуже приємно, що Калинівщина одна з перших започаткувала роботу в режимі онлайн. І сьогодні наші сільські працівники культури не відстають. Вони проводять онлайн конкурси, беруть участь у наших конкурсах, публікують на своїх сторінках відеопривітання із святами.
Працівники Центру культури та дозвілля сподіваються, що карантин все ж закінчиться і їм вдасться реалізувати нові проєкти та відродити старі, які довелося тимчасово припинити.
Серед планів на 2021 рік — відродження районного фестивалю «Рибка-fest», який започаткували у Бережанах.
-У нас є багато нових проєктів. Так, ми плануємо започаткувати свято гумору у Лісовій Лисіївці в пам’ять про Миколу Сарахана, у Лемешівці хочемо започаткувати фестиваль козацької слави. Готуємо низку заходів до тридцятої річниці Незалежності України. В тому числі й свято українського оберегу, яке плануємо провести в Писарівці, — ділиться планами Марія Шелешко. — У нас багато талановитих людей, чимало цікавих ідей, головне, щоб реалізації цих ідей не зашкодив карантин.