Основні правила пожежної безпеки під час жнив для жителів Калинівської громади
Пора жнив особливий пожежонебезпечний період. Загрозливу обстановку створюють спекотна погода, сухі хліба, енергонасичені хлібозбиральні агрегати, які нерідко знаходяться у не справному стані, а також людська недбалість та безвідповідальність.
Загальновідомо, що в цей напружений час найменша необережність у поводженні з вогнем коло хлібних масивів, кинутий недопалок, іскри від сільгоспмашин, випалювання стерні тощо, можуть стати причиною пожежі, яка призведе до значних матеріальних втрат.
Головною причиною пожеж на полях є людський фактор. Через халатність і неуважність вогонь може знищити плоди напруженої праці багатьох людей. Відповідальність за пожежну безпеку при збиранні врожаю покладена на керівників господарств. Усі ці вимоги доводиться нагадувати знову, бо вогонь може за лічені хвилини охопити великий масив хлібів. Ось тому в комплексі заходів, що забезпечують зведення до мінімуму втрати зерна, протипожежному захисту повинно бути надане особливе значення. Лише повне та постійне виконання заходів пожежної безпеки дасть можливість збирання врожаю без втрат, уникнути проблем, пов’язаних із пожежею.
У період збирання врожаю, в суху і спекотну погоду будь-яка необережність з вогнем у хлібних масивах – кинутий недопалок, дитяча витівка, іскра від сільгоспмашин – може призвести до пожежі і перетворити золото зерна на чорний попіл. Якщо в полі спалахне вогонь, матеріальні втрати будуть колосальними, тому зберегти урожай – першочергове завдання для кожного з нас.
Якщо ж пожежа виникла і ви стали свідком цього, негайно повідомте про це в державну службу надзвичайних ситуацій за телефоном «101» і за можливості починайте її гасити підручними засобами. Слід пам’ятати, що тільки спільними зусиллями ми зможемо зберегти зернові від пожежі в пожежонебезпечний період.
У народі кажуть: «Не той хліб, що в полі, а той, що в коморі».
Відділ ОППР та ЗЦЗ Хмільницького РУ