Добра справа об’єднала жителів Черепашинець та небайдужих українців

Дата: 12.02.2024 16:51

З початку повномасштабної війни жителі Черепашинецького старостинського округу активно допомагають українським захисникам: передають гостинці на фронт, готують смаколики для поранених, яких відвідують у шпиталі, підтримують односельців, які нині боронять рідну землю.

Одним із напрямків волонтерської діяльності черепашинчан – це виготовлення окопних свічок. Добра справа об’єднала не лише працівників бюджетних установ старостинського округу – Наталію Черниш, Вікторію Баюк, Галину Сохацьку, Наталію Парняк, Світлану Даровську, Олену Пархомчук, Леоніда Прядуна, Олександра Вівдича, Леоніда Бевза, Павла Бондарука, які у вільний від основної роботи час виготовляють окопні свічки, а й усіх жителів громади та небайдужих українців.

-Ми приєдналися до спільноти «Окопні свічки України», підтримуємо зв'язок з однодумцями й коли у них бувають залишки бляшанок чи воску вони з нами діляться, - розповідає виконуюча обов’язки старости Черепашинецького старостинського округу Наталія Черниш. – Також волонтери поділилися із нами промокодом для того, щоб ми могли безплатно відправляти посилки з окопними свічками нашим захисникам, подарували нам різак для паперу.

Допомагають землякам й небайдужі уродженці села, які нині перебувають за кордоном, а також їхні друзі. За словами Наталії Черниш, нещодавно благодійники перерахували чотири тисячі гривень, за які відразу ж закупили парафін. Також недопалки свічок для виготовлення окопних свічок передають волонтерам парафіяни місцевого храму.

-З початку війни ми виготовили вже десь зо три тисячі окопних свічок. Працюють усі завзято. От і зараз є вже виготовлені свічки, але проблема із парафіном. Дали склич у нашу місцеву спільноту, вірю, що і цього разу зберемо необхідні кошти та закупимо парафін, - продовжує Наталія Черниш.

Окрім окопних свічок у Черепашинцях почали виготовляти розпалювачі з ватних дисків, а тепер ще й планують виготовляти розпалювачі із паперових яєчних лотків, заповнених тирсою. Такий винахід українських умільців, кажуть, довго горить та віддає тепло.