Розпочалася двісті тридцять друга доба героїчного протистояння української нації російському широкомасштабному вторгненню

Дата: 13.10.2022 08:40

Фото без опису12 жовтня близько 21 години поблизу Вінниці зазнав аварії винищувач однієї із бригад тактичної авіації Повітряних Сил.

Льотчик успішно катапультувався, почувається добре. Він виконував бойове завдання зі знищення над Вінниччиною ворожих дронів-камікадзе «Shahed-136».

Цього дня пілот уже знищив п’ять «шахідів»: три – на півдні України й два – над Вінницею. А напередодні, під час масованого ракетного обстрілу, збив дві крилаті ракети окупантів.

Через невстановлені технічні причини льотчик почав втрачати керування машиною, але зробив усе можливе, аби відвести літак подалі від Вінниці, і… катапультувався. Причини аварії встановлюються.

Командувач Повітряних Сил ЗС України генерал-лейтенант Микола Олещук ініціював клопотання про присвоєння пілоту високого звання Героя України.

На окремих напрямках, зокрема на Донбасі, окупанти отримують розпорядження тимчасово припинити наступальні дії, кажуть у Генштабі. Основна причина – низький морально-психологічний стан поповнення, дезертирство мобілізованих, невиконання бойових наказів.

Минулої доби авіація ЗСУ завдала 32 удари: уражено 25 районів скупчення зброї та техніки, а також сім ЗРК ворога. Ракетні війська та артилерія вразили шість пунктів управління, сім районів накопичення сил і техніки, чотири склади боєприпасів, а також у зоні ураження – позиції артилерії, РЕБ та інші цілі.

12 жовтня Повітряні Сили збили 17 дронів-камікадзе іранського виробництва Shahed-136 та ще два Zala Ланцет, які робить сама рф.

Також знищили п'ять російських ударних гелікоптерів Ка-52.

Вранці 13 жовтня ЗСУ збили чотири дрони-камікадзе Shahed- 136 над Одеською областю і ще два – над Миколаївською.

На ранок 13 жовтня у Калинівській громаді залишається 1024 переселенців, серед них 352 дітей.

За інформацією ВСП «Калинівський відділ ДУ «Вінницький центр контролю та профілактики хвороб» МОЗ України, на 7 годину ранку 13 жовтня показник вимірювання гамма-фону перебуває в межах допустимої норми – 0,15 МкЗ/год. Вода, яка подається у Калинівку, також придатна для використання.

Калинівський міський голова Василь Поліщук