Онлайн-платформа «Свідок» – персональний воєнний щоденник українців

Дата: 06.10.2022 11:18

Фото без описуВ Україні запустили онлайн-платформу «Свідок», де кожен українець може поділитись своїм воєнним досвідом, думками, світлинами з рідних міст та спогадами. Це персональний воєнний щоденник українців. Портал, де люди описують своє життя під час війни і викладають факти воєнних злочинів, свідками яких вони стали.

Платформу створили небайдужі громадяни та друзі України у партнерстві з американською фундацією AI for Good.

Онлайн-платформа «Свідок» - безпечне місце для ваших особистих історій, почуттів, переживань і доказів злочинів росіян. Жителі Калинівської громади та вимушені переселенці можуть також залишити свою розповідь на платформі.

Портал започаткували задля створення архіву історичної пам’яті для майбутніх поколінь. Аби не розгубити свідчення і рефлексії українців з усіх регіонів країни, це важливо робити зараз, в реальному часі, а не після Перемоги.

Чому це важливо? Бо на порталі також зареєстровані і розслідувачі, зокрема, з України, Великої Британії, Сполучених Штатів, які, з дозволу людей, можуть використати свідчення для притягнення росіян до відповідальності. Також там зареєстровані й іноземні журналісти, які можуть використати історії дописувачів для світового розголосу про злочини росіян в Україні.