Конфлікт вичерпано: Спортивний майданчик біля четвертої школи відкриють для охочих пограти у футбол, але з дотриманням певних умов
Комісія міської ради побувала 16 червня у загальноосвітній школі №4 м.Калинівки, щоб вирішити конфлікт, який виник між керівництвом навчального закладу та місцевими жителями, яким обмежили доступ до спортивного майданчика зі штучним покриттям.
Про даний конфлікт повідомила у соціальних мережах мешканка Варшиці – пані Людмила. Жінка поскаржилася на те, що керівництво навчального закладу обмежило доступ до шкільного спортивного майданчика зі штучним покриттям і колишні випускники школи не мають можливості більше грати у футбол. Даний пост набрав тридцять два коментарі. Жителі громади розділилися на дві групи. Одні виступили на захист пересічних жителів, які не мають можливості займатися спортом, а інші – підтримали директорку, яка намагається вберегти майно навчального закладу.
Для того, щоб розібратися із ситуацією, була створена комісія на чолі з заступником міського голови Віктором Кособуцьким, у складі начальниці відділу освіти, молоді та спорту Калинівської міської ради Галини Фурман та депутатів міської ради Анатолія Сопіна та Ольги Печевистої, які поспілкувалися із місцевими жителями та педагогічним колективом навчального закладу.
-У нас у школі немає спортивного залу, лише спортивна кімната, тому, коли у нас побудували майданчика зі штучним покриттям, ми дуже зраділи, бо тепер у нас з'явилося місце для проведення уроків фізкультури. Спочатку ми дозволяли усім охочим користуватися майданчиком, не обмежували їм доступ. Але, коли ми побачили, що огорожу навколо майданчика поламали, ми закрили його для сторонніх осіб. До того ж щоразу після такого футболу вчительці фізичного виховання доводилося збирати на майданчику пляшки з-під пива, недопалки цигарок, - ділиться наболілим директорка навчального закладу Олена Костюк.
Навчальний заклад має велику територію, на якій планують облаштувати футбольне поле та спортивний майданчик. Перші кроки до реалізації запланованого вже зробили – розрівняли територію, засіяли її спеціальною травою. Але, як запевняє Олена Костюк, потрібно дати можливість укорінитися траві, а тоді вже облаштовувати поле.
А от місцеві жителі переконані, що спортивний майданчик збудований за кошти громади й колишні учні школи мають такі ж самі права користуватися ним, як і теперішні школярі. Думку двох сторін вислухали члени комісії та прийняли рішення дозволити молоді грати у футбол на майданчику, але при умові, що місцеві жителі створять ініціативну групу активістів, які будуть слідкувати та відповідати за порядком та цілісність споруди. Доступ до майданчика дозволять після того, як буде відремонтовано пошкоджену огорожу.
-Спортивні майданчики будувалися для того, щоб мешканці громади займалися спортом, а не для того, щоб вони зберігалися, але пустували. Тому ми не будемо обмежувати до них доступу, - каже Калинівський міський голова Василь Поліщук. – Але даний інцидент ще раз довів те, що потрібно біля кожного такого майданчика встановити відеоспостереження і якщо траплятимуться прикрі факти пошкодження шкільного майна, будемо притягувати порушників до відповідальності. Тому відеоспостереження ми облаштуємо не лише біля цієї школи, а й біля інших майданчиків.
Міська рада також надасть допомогу навчальному закладові для придбання газонокосарки та в облаштуванні футбольного поля.